Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítóképzőre szeretnék majd...

Tanítóképzőre szeretnék majd menni. Körülbelül mennyi pont kell, hogy bejuthassak? Mely tantárgyak a fontosak? Illetve hogyan működik ez az egész?

Figyelt kérdés
Most vagyok tizenegyedik osztályos, és elkezdtem gondolkozni, hogy hogyan tovább. Mire rájöttem, hogy tanítóként, (1.2.3.4..osztályos tanulókat tanítani) eltudnám képzelni magam. De nem nagyon tudom, hogy merre menjek tovább. Mi a felvételi követelmény, milyen tantárgyak a legfontosabbak hozzá Valaki tudna segíteni?

2012. máj. 15. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A tanító szakra a felvételi tárgyak a magyar és matek vagy töri vagy biológia vagy idegen nyelv vagy oktatási alapismeretek érettségi. Ezen kívül alkalmassági vizsgát kell tenned. Az alkalmassági során beszédkészség, ének és testnevelés vizsgák vannak és általános pedagógiai alkalmasságot is nézik. Kizáró okok pl. beszédhiba, tanulási zavarok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia), súlyos mentális és pszichés zavarok.


A tanító szakon belül választanod kell egy műveltségterületet (pl. magyar nyelv és irodalom, ének-zene, testnevelés, idegen nyelv stb.), amelyet később 6. osztályig taníthatsz. Tehát tanítóként 1-4. osztályban minden tárgyat, 5-6. osztályban a műveltségterületed tárgyát taníthatod.


Szakosodhatsz nemzetiségi tanító irányba is. Ekkor a választott nyelven (pl. német nemzetiségi vagy szlovák nemzetiségi tanító stb.) minden tárgyat (kivéve magyar persze) taníthatsz 1-4. osztályban pl. németül matematika órát. Illetve azt a nyelvet taníthatod 5-6. osztályban is.


A képzés során megtanulod a magyar, a matematika, az ének, a rajz, a technika, a környezetismeret, és a testnevelés elméletét és tanításmódszertanát alsó tagozatban.

2012. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!