Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen részei vannak az...

Milyen részei vannak az egyetemista mateknak?

Figyelt kérdés
Mint pl az integrál számítás
2012. máj. 15. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy egyetemista matek! Milyen szak?
2012. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem járok egyetemre de szeretnék készülni rá a nyáron am biomérnök szak
2012. máj. 15. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsőéves vagyok fizika szakon. Ami eddig volt:


-integrálás (minden típus)

-deriválás

-differenciál egyenletek

-komplex számok

-divergencia (forrás), rotáció (örvényesség) számítás

-határérték számítás

-függvényanalízis

-vonalintegrál, körintegrál...


és még lesz egy csomó minden.

2012. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te kezdd a deriválás és az integrálás alapvető szabályaival, hogy ne kelljen őket külön tanulnod. A többit úgyis a suliban szeded fel, nem tudsz rá készülni ennél jobban.
2012. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biomérnökök BME-n 2 félév analízist tanulnak (sorozatok, határérték számítás, deriválás, integrálás, differenciálegyenletek...) és utána azt hiszem egy félév valószínűség számítás.

Corvinuson egy félév analízis (ugyan az, mint BME-n, csak kicsit kevesebb), és két félév biometria (statisztika, valószínűségszámítás, eloszlások...)

2012. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, BME-re járok biomérnöknek, idén kezdtem.

[link]

Itt nagyjából fent van, hogy miket tanulunk, az első félévet egy 0. matek zh-val kezdjük, ez egy nagyon egyszerű középiskolás feladatsor, nem nehéz rajta átmenni, ha most jó vagy matekból. Ezen ha nem mész át, és utána a félév végi pótzh-n sem mész át, vagy nem teljesíted a bevezető matekot (ez egy szabadon választhatóan felvehető tárgy), akkor nem kaphatsz aláírást A1-ből, tehát elbuktad a tárgyat.

[link]

Ez az A1 követelménye, ezen nem kell aggódni, mert nem nehéz.

Ez pedig az A2 (második féléves matek)

[link]

Na ez szívás, nem is kicsit. :D Ráadásul arra készülj, hogy a geometria tanszék ott szívat, ahol csak tud és még véletlenül sem azt adják fel zh-n, amit egész addig gyakoroltunk, hanem valami teljesen mást, ráadásul előszeretettel pakolnak bele annyi feladatot, hogy a 45 perces zh alatt nem lehet megoldani hacsak nem vagy ázsiai, szóval elég gáz az egész..

[link]

Ezek pedig a gyakorlófeladatok, értelemszerűen az A1 és az A2 kell.

Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.

2012. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én veszprémbe voltam vegyészmérnök, de a biomérnökök is velünk voltak matekon. analízist (függvénytan) fogsz tanulni.

azt amiket az előző hozzászólók is mondtak. függvények, inverzeik, összetett függvények, sorozatok, sorok, határérték számítás, függvénydiszkusszió. deriválás, határozott és határozatlan integrál... nekünk a lineáris algebrát is ajánlották. de az szerintem csak választható. abba főleg mátrixokról tanulnál.

2012. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!