Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanulók! Ti is így vagytok?

Jó tanulók! Ti is így vagytok?

Figyelt kérdés

Egy elég kemény iskolába járok, (8. oszt. gimn.) 6.-ba. Nagyon jó tanuló vagyok, egy négyesem lesz TESIBŐL, a többi 5-ös, 4 tárgyból leszek dícséretes. Év elején minden nap átnéztem, hogy mit kell másnapra tanulni, csinálni. Most, év vége felé, elintézem magam olyanokkal, hogy majd óra előtt, meg ilyenek. Szerintem ez a fáradtságtól van, de félek. (Heti 3 edzés is pluszba.)

Félek, hogy elzüllöttem. Mitől van?



2012. máj. 15. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Marhára züllött lehetsz kitűnőként. Miért baj, ha van életed is, nem csak a sulin jár minden percben az eszed? ;)
2012. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

140-es IQ-val rendelkező kitűnő tanuló padtársam is így van ezzel, a házikat szünetekben másolja kb egy hónapja így 8.osztályban:D

Nekem föciből lesz csak négyesem, viszont nekem inkább átlagos az intelligenciám, de már én sem tanulok. Mindenből stabilan állok, már nem is írunk semmiből, és ugye felelnem sem kell. A házikat szintén szünetben írom, valahogy most már nem érdekel:D Ettől függetlenül jövőre ugyanúgy fogok hajtani, és te is, nyugi.

2012. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok. (:
2012. máj. 15. 21:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem fáradtság,de vigyázz arra,hogy ne züllj el.

6-10.-ig én is ilyen voltam,utána nem tanultam szinte semmit(ráfogva arra,hogy egyszer elolvasom és tudom),utána már csak jeles voltam,és most habár jól sikerültek az érettségijeim(500 pontból 430 lesz kb.)nagyon zavar,hogy tudom,hogy ha tanultam volna,akkor mindenből meg tudtam volna írni a 98-99%-ot,emeltekből is.

Kicsit hosszú lett,lényeg az,hogy mindig keress motivációt,mert sokszor belefárad az ember az egészbe,és ott kezdődik a lustaság.

2012. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy züllöttél el :P

Nem olyan nagy baj ez, de inkáb otthon csináld meg a házit, legalább egy részét :)

Ha most nem is, de később gimnáziumban lehet, hogy kelleni fog, amit mostanában tanultok. Neked is jobb érzés. Persze ha nagyon fáradt vagy, akkor más a helyzet. Ha zavar, akkor elég csak egy edzés hetente. Ne fáraszd ki nagyon magad, nem ér annyit most.

2012. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Most írom a leckét...(:

De az edzőm leharapja a fejem akkor, mert versenyszerűen sportolok...

2012. máj. 15. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Általánosba járóknak mindig a nyolcadik év végi bizonyítványa a legrosszabb, mert sehova se számít és így eresztik le a gőzt. :)
2012. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez normális! :)

És nem, nem züllöttél el, egyszerűen kicsit lazítas, ami normál keretek között belefér!


Én pl. 8.-ban miután kiderült, hogy felvettek az elsőnek megjelölt helyre, ahova mindig is vágytam, kicsit elengedtem magam. A házikat megírtam otthon, de az semmi nem volt, akkoriban német házi kb. 5 mondatnyi volt, matekból 1-2 egyszerűbb feladat, tehát pár perc alatt megcsináltam. Tanulni nem igazán tanultam, amikor tudtam, hogy dogát írunk 1-2x átolvastam a tananyagot.

Nem tudom mit csináltam, de valamit nagyon jól, mert 8. évvégén volt a legjobb átlagom (4,8). Pedig második félévben szinte nem is tanultam, mégis javítottam. :DD



Bocsi, hogy kicsit eltértem a tárgytól.

Szóval szerintem ez nem olyann nagy baj még, de figyelj rá, hogy ne vidd túlzásba.

Legyen célod, amiért tanulsz. Én most azt veszem észre magamon, így 11.-esként, hogy van célom, és emiatt minden nap megnézek mindent, hogy kell-e valamit tanulni, átnézni. Persze, előfordul, hogy azzal a lendülettel be is csukom a füzetet/könyvet, mert nincs semmi, de mivel van célom, van, ami motívál szívesen ülök le tanulni.

Régen csak szenvedtem, leültem, tanultam, mert muszáj volt, de ennyi. Ma már örömmel ülök le, hiszen olyan célom van, ami az egész jövőmet befolyásolhatja majd!

17/L

2012. máj. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A házikat általában én is megírom.:) Viszont ez az év végi hajtás, ami most rám nagyon nem vonatkozik, csak talán tesiből, de ma is kaptam egy 3-ast kötélmászásra. Talán ezért is lazítok.
2012. máj. 16. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:
5. válaszoló vagyok, az utolsótól kérdezném: leírnád, mi a célod? Hol szeretnél továbbtanulni? Persze csak ha akarod :)
2012. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!