Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinált már valaki olyat,...

Csinált már valaki olyat, hogy vizsgaidőszakban vizsga előtti éjszaka nem aludt, mert végigtanulta az éjszakát?

Figyelt kérdés

Én most pont erre készülök, mert muszáj... :(

Hogy maradtatok fent?? Mit ittatok/ettetek? Ki lehet bírni?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. máj. 17. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem tanultam, de ha javasolhatok valamit a többi vizsgádhoz, kezdj el szedni Supradint, egyszerűen nem leszel fáradt, bármit is csinálsz, jobban bírod a strapát.
2012. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer csináltam. Egy kávétól én még simán alszok, úgyhogy 13 kávét ittam. (Amúgy útálom a kávét, és mióta van energiaital/koffeintabletta, azóta nem is iszom.) A terv az volt, hogy bemegyünk hatra, hogy a nyolc órás vizsgakezdéskor mi legyünk az elsők. A tanár bejött fél kilencre, és közölte hogy el kell mennie, délután négykor kezdődik a szigorlat. Az éjszakázás viszonylag jól ment, ami azt jelenti, hogy a sok kávétól aludni nem tudtam, de nyúlós volt az agyam a fáradtságtól, de utána a nap 16 óráig, az durva volt, akkor már semmit sem tudtam tanulni, csak a felejtés ellen küzdöttem.
2012. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

nekem volt 1-2 ilyen

csak kávét ittam, sztem nem is olyan sokat, mondjuk este 8-9 körül, meg aztán hajnali 1-2 óra körül, de 3-4 között már annyira lefáradtam, meg tele lett a fejem, h pihiztem egy fél órát.

2012. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran csináltam ilyet, - néhány dolog:


1. A legfontosabb: ne görcsölj, hanem mérd föl, hogy mi az, ami a legfontosabb, h megtanuld, mi az, amit valóban meg is tudsz tanulni, és erre koncentrálj. Fölösleges rizst ne tanulj, azt majd hozzáteszed.

2. Ha fáradsz, ihatsz kv-t, energiaitalt, de szerintem feleslegesen rongálod vele a szervezeted. Én ilyenkor kimentem levegőzni egy tíz percre, esetleg ettem egy csokit (telezabálni magad nincs értelme, max 1 szenvics néhány óránként). Viszont ha reggel vizsgázol, akkor előtte egyél egy kicsit.

+1: Ha nem reggel vizsgázol, nagyon nem ajánlom az éjszakázást - inkább feküdj le időben, és kelj hajnalban (ha a szervezeted is így gondolja).

+2: Én az egyetemen gond nélkül fennmaradtam éjszakánként, ha kellett, a következő napot is végigcsináltam, de az éjszakázást követő második napon hulla voltam.


Hát ennyi, sok sikert! Hajrá!!!

2012. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Reggel 9-kor lesz egy vizsgám, de 3-kor kelnem kell készülni és indulni, mert nagyon messze lakom... (ezért is nem lesz időm lefeküdni) és utána csak 14.00-kor kezdődik az a vizsgám, amire most éjszaka fogok tanulni... Szóval 4 órán keresztül ott esz meg az ideg majd... :(

2012. máj. 17. 21:56
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Én ilyet még nem csináltam.

Ha időben kezd valaki tanulni, akkor nem is hiszem, hogy erre szükség van. (Eddig egyszer sem kellett, pedig volt jó pár vizsgám, amire nagyon sok anyag kellett.)

2012. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekem a tanuláson kívül van más egyéb dolgom és problémám is...
2012. máj. 17. 23:26
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Persze, utoljára ezen a héten, és az egyetemet is nagyjából így csináltam végig. Bevált.
2012. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
csak hajra! en is csinaltam ilyet, tudtam ha nem csinalom vegig, akkor baj lesz! egesz szepen szerepeltem, persze szerencsevel! Neked is hasonlokat es kitartas! ;)
2012. máj. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Tanulás mellett azért van időd gyk-ra, nem lesz itt baj?
2012. máj. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!