Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinált már valaki olyat,...

Csinált már valaki olyat, hogy vizsgaidőszakban vizsga előtti éjszaka nem aludt, mert végigtanulta az éjszakát?

Figyelt kérdés

Én most pont erre készülök, mert muszáj... :(

Hogy maradtatok fent?? Mit ittatok/ettetek? Ki lehet bírni?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. máj. 17. 21:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%

Az azért tényleg elég nevetséges, hogy gyk-ra van idő, de tanulni éjszaka kell...

Sosem értettem miért tanul vki éjszaka. Szerintem baromság. Következő nap az ember olyan, mint egy adag mosott szar.

13 kávét meginni...hát azt nem is kommentálom, mennyire lehet egészséges. Csodálkozom, hogy nem kapott az illető koffeinmérgezést.


Egyébként egyszer megcsináltam, hogy fent maradtam. Hát nem érte meg. Többre mentem volna, ha kipihenem magam.

2012. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én államvizsga előtt csináltam, meg volt más vizsgáim is a 4 év alatt, amire így készültem. Energiaitalt ittam, meg csipegettem a kaját, egy két palacsinta, alma ilyesmit ettem. Viszont az ilyen memória javító bogyókkal nagyon vigyázz, mert könnyű rászokni, barátnőm függő lett, ha elment a bogyó hatása, akkor lomhának érezte az agyát, elég nehezen állt le róla.

Ki lehet bírni, de arra készülj másnap nagyon fáradt leszel.

2012. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm is gyakran éjszakázott, bár ő túlvállalta magát, ezért rengeteg vizsgája volt.

Ő is energiaitalt vagy kávét ivott, de próbálta nem túlzásba vinni. Ezenkívül, amikor már nagyon nem bírta, kiment 5-10 percre levegőzni, megmozdulni. Amikor pedig úgy érezte, hogy elalszik felállt, fogta a tanulnivalót és sétált a szobában, így tanult.

2012. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Én megcsináltam a szóbeli érettségikkor(is).Nem bántam meg,mert nagyon jól sikerültek.(nyilván nem akkor tanultam meg mindent,de nem bírtam aludni,magyaroztam)

A szabadon választható tárgy feletetnél(4.) már kb azt sem tudtam hol vagyok,nem érdekelt semmi,pláne hogy a lényegen túl voltam.


Ezt csak azért mondom mert szerintem csak akkor érdemes megcsinálni ha rövid a vizsga...Mert a fáradtság szinte fejbe vág miután lemegy az adrenalin.


Csináltam ilyet egyetemen is.KV,energiaital,elszántság.De főként amolyan büntetés gyanánt csináltam.Ha már lusta voltam napközben tanulni,akkor ne is aludjak.


Amúgy mondom meg lehet csinálni,de én nem ajánlom.Vizsgaidőszakban meg kell próbálni rendszert bevezetni.Vizsga előtt 5-6 nappal mindennap tanulsz 4-5 órácskát nevetve meg lehet csinálni :)


Elég nagy lehetőség van azzal a kezünkben hogy konkrétan úgy osztjuk be az időnket ahogy akarjuk,akkor megyünk vizsgázni amikor akarunk.Igazán fel lehet tisztességesen készülni.


Le lehet pontozni.

2012. máj. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Most is ezt csinálom... :D

"majd a következő félévben tanulok minden nap" :D :D

2017. jan. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyszer, soha többet, mert durva volt.

Úgy volt, hogy reggel 7-kor kezdődik a vizsga, odamegyünk 6-ra, hogy mi legyünk az elsők, aztán haza aludni. De a tanár csak nem jött, aztán 11-kor üzent, hogy csak 16:00-ra tud jönni, így kicsit tovább tartott az álmatlanság. Ilyenkor már a 13. kávé is csak a szívdobogást fokozza, de ugyanolyan álmos vagy. (Amfetamin és társai talán segíthet, mi még nem éltünk ilyenekkel, ert a. illegális, b. nem lehetett úgy sem hozzájutni) Végül 4-es lett, de ebben már a tanár időpont-áthelyezés miatti jóindulata is benne volt. (Bölcsészkaron - pedagógia -, ott a TTK-val ellentétben csak három jegy volt használatban, az ötös, a négyes és a "nem írom be az elégtelent, jöjjön vissza, ha megtanulta" :)))

2017. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!