Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted melyik fontosabb...

Szerinted melyik fontosabb egy vizsga előtti éjszaka. Az, hogy tanuljak még egy órát, vagy az, hogy egy órával többet aludjak? Szóval alvás vagy tanulás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Alvás, de nem azért, mert én azt gondolom, hanem mert tény, hogy az előző éjszakai anyagból már nem sok marad meg a fejedben, mivel nincs ideje ülepedni.

Bár annak ellenére, hogy ezt mindenki tudja, a legtöbb embert hajtja a lelkiismerete, hogy "fent kell maradnia" - ha újra egyetemista lennék, soha nem tanulnék éjfélnél tovább vizsga előtti éjszaka. Lehet, még addig sem.

2012. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Hm, nehéz kérdés, de általában az alvás. Ha kipihent vagy, akkor sokkal könnyebben fog az agyad és több dolog eszedbe jut, még olyanok is, amikről azt hiszed, hogy nem igazán tudod. Igaz, nálam arra is volt példa, hogy a 30 szigorlati tételemből 29-et lelkiismeretesen áttanultam, erre pont azt az utolsót húztam, amire már nem volt időm, de azt hiszem, erre mondják, hogy az élethez szerencse is kell :)
2012. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

alvás. én vizsga előtti este már sosem tanulok.

megfogadtam egy tanárom tanácsát,ő mondta,h az aki tanult+aludt előző éjszaka jó eséllyel átmegy a vizsgán:D

2012. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkinek más a módszere. Én pl. egyetemi pályafutásom során szinte sohasem aludtam a vizsga előtti éjszakákon, hanem egész éjjel tanultam. De én kiválóan bírom az éjszakázást, 2-3 éjszakát ki tudok hagyni. Van, aki ettől kiborulna. A legtöbb ember többre megy, ha kipihent a vizsga előtt.
2012. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én eddig egyszer tanultam még vizsga előtti éjjel is. Lemaradtam a sorozatom 2 befejező részéről, és még a tanár is megbuktatott. Na, azóta leszrom, előző este tv-zek, olvasok, stb.
2012. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!