Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen (ELTE) mit jelent...

Egyetemen (ELTE) mit jelent az, ha egy tárgy kötelezően választható (kötvál. )?

Figyelt kérdés

Talán azt, hogy a képzés 3(-5) éve alatt valamikor kötelező megcsinálni (csak elvben mindegy mikor, a lényeg, hogy meglegyen)?

A kötelező, nyilván kötelező. A speci, pedig gondolom, minden ami extra, nem kötelező, más tárgy előfeltétele sem biztos, hogy lehet...vagy mégsem?


2012. máj. 18. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hgy azokból a tárgyakból X kreditnyit kötelező megcsinálni, te választod ki, hogy melyikeket.
2012. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenhol úgy van, ahogy az első írja. Van x darab ilyen kurzus, és meg van adva, hogy hány kreditnyit kell belőle teljesíteni, de azt te választod ki, hogy melyikeket csinálod meg.
2012. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 18. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:

három féle tárgy van:

kötelező: ezt nyilván nem kell magyarázni, az összesnek meg kell lennie a diplomádhoz.

kötelezően válaszható: ez a szakodhoz tartozó speciális ismereteket adó tárgy. fel lesz ajánlva többféle és neked a saját érdeklődésed szerint kell választanod megadott kreditértékben.

szabadon választható: ezek nem a te szakodhoz tartozó tárgyak, csak ha érdekel felveheted. én pl sportlövészetre jártam a tesisekkel, meg kvantumelméletre a fizikásokkal és csillagászatra a földrajzosokkal (matek szakos vagyok).

2012. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több óra (ea, szem) közül lehet választani
2017. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!