Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerdán kisérettségizek...

Szerdán kisérettségizek töriből és már most izgulok. Mit tegyek, valami tanács?

Figyelt kérdés

Ha rá gondolok, már most izgulok és görcsbe rándul a gyomrom, pedig nem kéne idegeskedjek.

13 tételt kell tudni, időben elkezdtem tanulni, ma tanultam meg az utolsó 2 tételt. Úgy terveztem, hogy ma délelőtt azt a két tételt megtanulom, délután pedig ismételem az összeset. Így 3 délutánom lett volna ismételni.

Viszont most valami nem oké, agyban nagyon nem vagyok ott, agyilag vagyok már fáradt. Úgy döntöttem, ma délután inkább pihenek, lazítok, mert többet érek, ha két délután, agyilag is frissen tudok ismételni.


Attól félek, hogy leblokkolok vagy összekeverem a dolgokat. Ráadásul azt sem tudjuk, hogy úgy lesz, mint jövőre érettségin, vagy esetleg dolgozat vagy valami más lesz. Bár a tanár utalt rá, hogy írunk. Ez mondjuk annyiból jó, hogy jobban hozzá vagyunk szokva ehhez, de akkor is.

Abszolút 5-ösre állok, alig van 1-2 4-esem, és nem szeretném lerontani a jegyemet. Pedig ez csak egy szimpla év végi jegy, de na.

Most jöttem rá, hogy maximalista vagyok. :DD


Valaki, valami tanács? Mit tegyek?



#történelem #tipp #kisérettségi #tanácsok vizsgához
2012. máj. 20. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzem magam, bár ez nekem már szakmai vizsga és a munkám múlik rajta, mivel ha nem sikerül, nem kapok papírt. Ráadásul a főnököm is ott fog állni a nyakamban.

Istenem, de hiányoznak a kisérettségik...

2012. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne rinyálj például, nekem keddre 200 oldalt kell megtanulnom, félig latinul, meg életciklusokat, 13 kis sz@ros tétel semmi....
2012. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, nektek is sok sikert!


Kedves második, tudod nekem ez most egy új szituáció. Sosem voltam még ilyesmi vizsgahelyzetben, ezért szerintem nem gáz, hogy kicsit izgulok. De látom, te nem értetted meg a kérdést lényegét, nem a 13 tétel a hangsúly, mert azt megtanultam, és még 2 délután átnézem majd őket, sőt most, hogy pihentem délután, estefelé lehet mégegyszer átolvasom az összeset. A kérdés lényege az volt, hogy már izgulok, mivel ez úgy helyzet számomra és tartok attól, hogy összekeverek dolgokat, vagy leblokkolok. Máskor ha segíteni nem tudsz, legalább ne hátráltass, köszi. :)

2012. máj. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!