Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdem azt érezni, hogy...

Kezdem azt érezni, hogy kikészít az egyetem, tanács?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok és jogi egyetemre járok. Szeretem a jogot tanulni és még van hátra 5 vizsga a 9-10 ből. Az agyam kezd bekrepálni, besűlni, egyre nehezebben megy a tanulás.
2012. jan. 6. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell annyira komolyan venni. Korlátozni kell előre a napi tanulási időt, ahhoz kell igazítani az elsajátítandó anyagot, és nem fordítva. Ezen túl félbe kell szakítani időnként a tanulást a napon belül is, és kell a vizsgák menetének függvényében legalább heti 1-2 szabadnapot hagyni, leginkább a vizsgákat követő napokat. Én már régen jártam egyetemre és vizsgákra, de én általában a napi kétszer három órát nem haladtam meg (pl. 9-12, 15-18), és a déli szünetben egy kis mozgásra is szakítottam időt.
2012. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is joghallgató vagyok, csak levelezőn, nekem még 4 vizsga, a legfontosabbak, én is teljesen ki vagyok készülve, nehéz, mellette munka, ha elkezdek tanulni rám tör a sírógörcs, én aztán megértelek...:S Ha gondolod írhatsz privátot.:)
2012. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bensdorp ***** válasza:
75%
Az első válaszoló bizonyára nem egy túl nehéz egyetemet végzett... A doktori címet adó egyetemeken napi 6 óra tanulással egyenes ágon repülsz is. :D 12 már lehet elég, ha jó képességű vagy.
2012. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogi egyetemet végeztem.
2012. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én ha akarnék sem tudnék 12órát tanulni. 8óra munka, 12óra tanulás, 4óra alvás? Még akár bele is férne, bár ugye utazás ide-oda 1óra, akkor 3óra alvás? És még csak nem is ettem, vagy akár nem is zuhanyoztam...házimunka, gyerek, csak hogy példákat említsek. Mégis vannak akik így is elvégzik. Nem hiszem hogy mind zsenik, vagy különösen jó képességűek.
2012. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bensdorp ***** válasza:
53%
Elsőnek: elnézést, ezek szerint csak az orvosi szakokra (orvos, fogorvos, állatorvos, gyógyszerész) igaz, amit elmondtam. Ezeken helyeken valóban kell ennyi tanulás. Nem is lehet mellette dolgozni, gyereket nevelni. Aki mégis csinálja, általában csúszik, belebukik.
2012. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze orvosin nincs is levelező, ne is legyen, természetes! Itt a jogon is biztos sokan fognak csúszni, sokan fogják abbahagyni a csoporttársaim közül.(Nem kizárt még az sem hogy én is belebukok, ki tudja, amilyen idegállapotban vagyok most.)Bár ez szerintem szinte minden szakon, minden képzési formánál előforduló lehetőség.
2012. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:
70%
Egy szóval nem mondtam, hogy más egyetemeken nincs szelekció, mindenhol sokan buknak, különösen a BME mérnöki szakokon. Én csak megírtam, nálunk mennyit kell tanulni, és azért vettem a jogot a sorba, mert el nem tudtam volna képzelni, hogy oda napi 6 óra tanulás elég (a többi 4 szakon tanulókat már láttam tanulni eleget, gondoltam, ha a jog is doktorit ad, hasonló nehézségű). Emiatt azt hittem, nem jogot végeztél, ezért lehetett elég a 6 óra, így hát megírtam a megjegyzést.
2012. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nem kell elnézést kérni. Egyébként jó régen végeztem, lehet, hogy ma nem minden ugyanaz.
2012. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!