Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz építészmérnökne...

Mennyire nehéz építészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából rengeteg kérdésem lenne: Mennyire kell a fizika hozzá? Nehéz a rajz alkalmassági? Emelt matek érettségi előny? Mennyire gyakori, hogy lányok válasszák ezt a szakmát? Hátrányt jelent ha lány vagyok? Célszerű ezt a pályát választanom? Van jövője? Valaki tudna mesélni nekem, aki építészmérnök karra jár? (pl. BME vagy Ybl)


Elnézést kérek, ha a kérdéseim kicsit "buták", de nagyon tájékozatlan vagyok most, és le kell adnom, hogy milyen faktot szeretnék felvenni. Örülnék, ha csak a témában jártas emberek válaszolnának! Köszönöm :)



2012. máj. 22. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is lány vagyok, nem volt kivételezés szerintem. Ha valamelyik tanárnál előny volt , hogy lány vagyok, a másik tuti ezért akart megvágni. Szóval, kiegyenlíti egymást a kettő :)

A rajz alkalmassági szerintem tök könnyű volt. De, mivel én bekerültem, még szép, hogy ezt mondom. Ha a suliban valamennyit tanultál, akkor megoldható.

A matek az nehéz, úgyhogy nem gond, ha vágod a témát, mert eléggé megszórja a népet azonnal az első félévben. Én még a kredites rendszerben végeztem, nekem volt matek szigorlat is. És előtte hiába érettségiztem 5,re matekból, szenvedtem vele.. De mivel már diplomám van, a mellékelt ábra mutatja, hogy meg lehet csinálni.

Amúgy jó kis szakma.. bár jelenleg a béka feneke alatt van az építőipar, de mire te végeznél, addigra hátha összeszedi magát.

Nem egy 8tól 4ig munka, arra készülj fel.

2012. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

-Most leszek harmadéves a BME-n, én fiú vagyok, de eddig nem vettem észre kivételezést a karunkon.

-Rajz alkalmassági: nem elég, hogy szépen tudsz rajzolni, térlátás is kell, meg gyakorlat. Nagyon ajánlom, az egyetem által szervezett előkészítőt, költséges, sok időt vesz el a hétvégéidből, de érdemes.

-A középiskolás fizika szinte egyáltalán nem kell. Illetve nagyon kis része, ami az egyensúllyal, forgatónyomatékkal és az erőkkel foglalkozik. De ezt a pár témát fogjátok agyontanulni, és szerintem ez még jobban szórja az embereket, mint a matek.

-Matekból nem muszáj emelt érettségi, de nem árt, ha az inegrálást, deriválást és a határértékszámítást elmondja neked valaki. Nekem 99%-os volt a középszintűm, mégis nehéz volt a matek, mert nem tanultam előtte ezeket a dolgokat.

-Igen, van jövője a szakmának, mert jó építész mindig kelleni fog. De nem csak házat tervezhetsz. Lehetsz urbanista, ingatlanfejlesztő, stbstbstb...

2012. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
-Ja, egyébként itt a BME-n az évfolyamunk LEGALÁBB 60%-a lány.
2012. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!