Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolásin voltam anyósommal,...

Ápolásin voltam anyósommal, aki sajnos elhunyt. Lehet ebből kifolyólag van olyan érzésem, hogy segíteni szeretnék másokon is?

Figyelt kérdés

3 hónapja ide kellett költözzünk az anyósomhoz, ugyanis agydaganata volt, és rettenetesen leépült... napról napra rosszabb volt az állapota..

Én ápoltam őt, itthon maradtam vele mert, mindenben segítségre szorult, enni, inni, wc-re menni, tisztálkodni nem tudott..

Nagyon megszerettem ez idő alatt, közel került hozzám, és sajnos most elhunyt..

Hirtelen megcsapott egy érzés, amíg ott voltam a kórházban és figyeltem, hogy szívesen csinálnám ezt tovább..

Lehet, hogy ez csak egy "fellángolás", én soha nem éreztem magam alkalmasnak ilyen dolgokra... féltem a vértől, még egy vérvételtől is, stb..

Aztán hirtelen mindent meg kellett tanulnom, mivel hát nem volt más, aki megcsinálja..

Nem tudom, hogy egy idegennel is tudnék így bánni? Vagy az könnyebb vagy nehezebb lenne?

Érzett már valaki hasonlót? Vagy ez valódi elhivatottság volna?

Várok még ezzel a döntéssel, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy jól döntsek, hiszen ebben a szakmában tényleg csak teljes elhivatottsággal van értelme dolgozni..


2012. máj. 23. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
bocs, de egyből az jutott eszembe a kérdésedről, hogy segíteni másoknak eltenni az anyósát láb alól..... :-)
2012. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt remélem viccnek szántad, bár még annak is rossz.. Mindannyian tudtuk, hogy meg fog halni, mivel gyógyíthatatlan betegségről van szó..

sak az utolsó hónapjait könnyítettük meg és segítettünk neki, hogy ne idegenek adják meg neki a napi minimum szükségleteket.. hanem igazán törődtünk vele!


Ez most őszintén rosszul esett.., de nem haragszom, mert véleményem szerint még sosem kerültél ilyen helyzetbe, ha ilyenek eszedbe jutnak, és nem tudhatod, milyen fájdalmas dolog ez. Rengeteg türelmet, időt, akaraterőt igénylő feladat..


Kívánom, hogy soha ne kelljen átélned..

2012. máj. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!