Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen babonából kifolyólag...

Milyen babonából kifolyólag nem mehetek kismamaként temetésre? Elhunyt egyik kollégám és a kolléganőkkel elakartam menni a temetésre (25 hetes vagyok) és 10 emberből 8 azt mondja hogy kismamaként el ne menjek, mert nem szabad! De miért nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
én 8 hónapos terhes voltam, amikor a nagypapám meghalt. senki nem mondta, hogy ne menjel el a temetésére.
2009. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én voltam temetésen kb. a 20. héten. Senki nem mondta, hogy ne menjek. Kerestem magamnak egy kis padot és azon ücsörögtem, mert végigállni nehéz lett volna.

Boldog babavárást! 33 hetes kismami

2009. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én még nem hallottam ezt a babonát.Barátnőm szülés előtt 2 héttel temette el az édesapját.Szép lett volna ha nincs ott.Nem volt komplikáció a szülésnél,a babája ma már 4 éves és makk egészséges.Én 20.hétben járok,és 1 hónapja én is voltam temetésen sajnos.Jól vagyok és a babám is.Szóval...
2009. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én 7 hónapos voltam mikor meghalt a szeretett nagymamim. Sajnos nem tudtam elmenni a temetésre, a férjem "képviselt" mert veszélyeztetett voltam és oda-vissza 260 km lett volna az út.

Nem tudok olyan babonáról ami miatt ne lehetne elmenni. szerintem inkább a lelki megrázkódtatástól óvnának, ami egy temetéskor jobban megviseli az embert, mintha nem lenne ott.

Ha úgy érzed el akarsz búcsúzni az elhunyttól, menj el, mert nincs több alkalom, hogy ezt megtehesd. Ha pedig nem érzed úgy, hogy később megbánhatnád, hogy nem voltál ott, akkor kismamaként senki nem fog amiatt rosszul nézni Rád, hogy nem voltál ott.

2009. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andika001 ***** válasza:
87%
én kb.5 hetes voltam mikor apukám meghallt.rosszul is éreztem volna magam ha nem megyek el a temetésre.nekem is mondták,hogy kismamaként nem kéne menni,de hogy pontosan miért nem tudom.szóval elmentem.nagyon meleg volt de kibirtam.a babának semmi baja.most 11 hetes.szépen dobog pici szive,és szépen fejlődik.
2009. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
En 7 honapos voltam mikor aposom meghalt es mentem a temetesre.Meg nem hallottam hogy nem szabad.
2009. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Én mindhárom gyerekemmel voltam temetésen.A középsővel 3x is sajnos.A legjobb barátnőmet a szülésem előtt 2 héttel temették.Ez csak babona.Ha úgy érzed ott a helyed menj el nyugodtan.Ha viszont úgy érzed nagyon felzaklatna akkor ne menj.Kolléganőim is haltak meg ketten mikor terhes voltam,rokonok is,az apukám is sajnos,minden hozzám közel álló ember temetésére elmentem.
2009. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ megnyugtatattok! Már kezdtem beparázni hogy mi baj lesz abból ha elmegyek hisz közeli kolléga volt. Természeteen ugysem az első sorban akarok állni. Mégegyszer köszi!
2009. máj. 22. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
szia! Az első terhességem kb 20. hetében az alföldön temettük a nagymamámat akit megnéztem, és éppen ma másfél éve hogy meghalt a férjem, a lányommal 8 hónapos terhes voltam! Megnéztem, tettem mellé uh felvételt, mert alig várta a kicsi lány megszületését, de sajnos egy baleset közbeszolt és igy már csak fentről láthatja milyen gyönyörű! Amit nem irtam hogy a koporsófedelet én csuktam rá, mert nem akartam hogy illetéktelenek nézegessék, elő voltam a temetőben aki látta és az utolsó is egyben!! Hogy vette volna ki magát ha én nem vagyok ott a saját férjem temetésén?
2009. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
utolsónak: őszinte részvétem, nagyon sajnálom!
2009. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!