Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lenne érdemes továbbtanu...

Mivel lenne érdemes továbbtanulnom majd?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, fogalmam sincs, hogy mivel foglalkozzak majd. Gimnáziumba járok, 2. évem, de még 9. évfolyam, mert előkészítő évfolyamon voltam, angol nyelvből. Érdekel több dolog is, de a tantárgyak valahogy nem fognak meg. Még biológiát nem tanulok, azonkívül már mindent.

Érdekelnek az állatok, de nem az állatorvosi szakma, mivel ott szinte csak pár állattal találkozhatok. (Voltam a nyíregyházi Állatpark állatorvosának előadásán, az a munka rendkívül érdekelne, hiszen rengeteg állattal találkozik nap mint nap, de nagyon nehéz bekerülni egy Állatkertbe orvosként)

Érdekelnek még a csecsemőkkel, babákkal való foglalkozás is, esetlegesen a beteg kisgyerekekkel való foglalkozás, de orvos nem szeretnék lenni, hanem esetleg gyógytornász és ehhez hasonlók.

Érdekel a természetvédelem és a nyelvek is.


Eddig akivel beszélgettem ezekről, mindig azt mondják, hogy legyek olyan aki kémiával, fizikával foglalkozik, mert azok jól keresnek és hiányszakma lesz én viszont utálom a fizikát pl, és nem szeretnék olyannal foglalkozni, ami engem nem érdekel, csak mert azt mondták, hogy azzal sokat lehet keresni...

A tanulásban ebbe a 2 évbe nem törtem össze magam, de a 4-4,5ös átlagomat hoztam simán. Jövőévtől keményebben fogok tanulni és simán meg lesz a kitűnő közeli átlag is.


Ha valaki megosztaná saját tapasztalatait, esetleg tanácsot tudna adni annak szívesen várom válaszát.


2012. máj. 26. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógiára gondoltál már? Ott gyerekekkel is foglalkozhatsz, ha olyan szakirányt választasz. Általánosban szeretted biológián azt az anyagrészt, ahol az emberi testtel foglalkoztatok? Az sem árt, mert ott sok anatómia van állítólag. Valamint a magyar felvételi tárgy, azzal hogy állsz?
2012. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Általánosban a biológiát nem tanították annyira jól, de én kisgyerekeken kívül más emberekkel nem szeretnék foglalkozni. Illetve ha meg kell tanulni valamit én megtanulom, azzal nincs gond. Azzal van bajom, ha nem csak a tanuláson múlik.
2012. máj. 26. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindegy hogyan tanították általánosban a biológiát. Gimiben meg tudod tanulni azt, ami kell. Ha olyan szakirányt választasz, akkor felnőttekkel is foglalkozhatsz.
2012. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érettségi után OKJ képzésekre is mehetsz, azok könnyebbek, mint az egyetemi/főiskolai tanulmányok, és kis szerencsével ugyanúgy el lehet velük helyezkedni. OKJ-ben is vannak asszisztensi szakok, de persze inkább a diplomás képzésre törekedj! :)

Ami még hasznos lehet (külföldön is) az a gyógyszerész, oda a kémiát kell nagyon tudni.

Gyógypedagógia szép hivatás, de vajon lelkileg is bírnád? Ott csak beteg gyerekek vesznek majd körül. Engem is érdekelt egy időben, de rájöttem, hogy megszakadna a szívem, nem tudnám megszokni. Csecsemő gondozó, ápoló is jó szakma lehet neked jelenlegi beállítottságaid alapján, ott az újszülöttekkel foglalkozol, vagy kórházzakban a gyerekosztályon ápolhatod a beteg gyerekeket, ami már kevésbé pozitív, de kell oda az optimista, kedves, segítőkész ápoló, aki tartja a lelket mindekiben :) (készülj fel, hogy nem astag a fizetés, és sok a munka, van éjszakázás is)

Az állatorvos is csodálatos hivatás, imádom én is az állatokat, de tuti kibőgném a szemeimet, ha nem tudnék megmenteni egy állatot :S

Óvodapedagógus vagy akár a tanító/tanár szakmát nem ajánlom, semmit se keres és ahhoz képest rengeteget dolgozik, foglalkozik a gyerekekkel. (magánovi más tészta, de ahhoz pénz kell)

Nyelvtanárként/tolmácsként/fordítóként lehet keresni (szakosodni kell az egyetemen), van kereslet nyelvtanárokra, sokan akarnak nyelvet tanulni nyelvsulikban/magán úton (mert az iskolában ne tanítanak eleget), de telített a szakma.

Gyógytornászként a (z egészség)turizmuban (szálloda, szépségszalon) és az egészségügyben (kórház, szanatórium, uszoda) is találhatsz munkát, nem utolsó sorban otthon is tudod csinálni vagy házhoz menni. Oda erős kezek kellenek.

Fodrász, kozmetikus, masszőr, ezek könnyen megtanulható szakmák, külföldön is keresettek, és persze versenyek is vannak, így még hírnevet is szerezhetnek a legjobbak.


Nagyjából ennyi jutott eszembe, nézegesd a felvi.hu oldalt, olvass utána a felspoktatási szakoknak (érettségi követelmény, betölthető munkakör, fontosabb képességek/készségek,, nyelvvizsga...) és próbáld meg beleképzelni magad az adott szakmába, el tudnál-e vele helyezkedni a lakóhelyed közelében, hajlandó lennél-e X kilómétert költözni egy jó állásért, el tudod-e képzelni magad az adott munkakörben, mi motiválna...

Időben elhezdtél foglalkozni a jövőddel, ügyes vagy! :)

2012. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!