Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen Fehérváron az igazgatás...

K3 kérdése:

Milyen Fehérváron az igazgatásszervező szak? Mennyire nehéz a joghoz képest?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kolis vagy, és hagyományőrző leszel, az iskola, főleg a koli légköre király. Életem 3 legszebb éve volt!!! Mai napig visszajárok, nehéz elszakadni. Kicsi kar, a legtöbben barátságosak, összetartóak. A gólyatábor nem vészes. :D Csak ajánlani tudom az iskolát, ellenben több társam meg nem szerette. Különbözőek vagyunk.


A képzés: van, aki szerint puskával is el lehet végezni, de az biztos, hogy ha tanulsz, és érted, anélkül sokkal eredményesebb leszel. A tanárok, mivel kevesebben vagytok, az órai teljesítményed alapján úgyis levágják, hogy magadtól csináltad-e. Általában tudják a nevedet is, és be kell járni az előadásokra. Főleg jogi tárgyak vannak, amit rendesen meg kell tanulni. Azért könnyebb, mert a nagyon buktatós római jog, meg mit tudom én, hogy mi, itt nincsen.

Lényeg: olyan képzést kapsz, ami az ingatlan-nyilvántartást helyezi a központba. Földhivatalnál egyértelmű előny, de én pl. szimpla önkormányzatnál dolgozom. Alkotmányjog, közigazgatási jog még a két fontosabb dolog. Csoporttársam szintén önkormányzatnál adóügyi ügyintézéssel foglalkozik. Egy lány anyakönyvvezető lett, egy másik a Kereskedelmi- és Iparkamarához ment. Szerintem annyira nem skatulyáz be, mint azt sokan gondolják. Gyakorlatot lehet teljesíteni még az NAV-nál (korábban APEH) is, de volt, aki ingatlanirodához ment.

A nyelvi képzés nem jó, ez mondjuk hátrány.

2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, igen, ha szakdogánál a törzsgárdából választasz konzulenst, akkor azok többször is egyeztetni fognak veled (vélhetően), úgy hallottam, ez nagyobb egyetemeknél nincs így. Én társasági jogból írtam a szakdogát, csak bele kellett csempészni egy kis ingatlanjogot, de az nem volt vészes.

Gyakorlatot teljesítettek a többiek szociális igazgatási területen is. Legtöbben azt gondolják, hogy a GEO igazgatásszervező elég egy irányú, de eddig úgy tapasztaltam, hogy nem.

2012. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!