Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok jó és érthető történe...

Tudnátok jó és érthető történelem könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés
Van egy amiből tanulnom kéne, de olyan érthetetlen meg ami fontos lenne, amit elmondott az órán a tanár, nincs benne.
2012. máj. 28. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
nem derült ki hogy hányadikos vagy, de ezek jó könyvek szerintem: [link] olvass bele hogy tetszik e.amúgy meg jegyzetelj órán
2012. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érettségire középsuliban mindenképp a Száray-félét!
2012. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok. Jegyzetelek, csak levelezőn vagyok.
2012. máj. 28. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a Száray-félét ajánlom, érettségire nagyon jó, nem véletlenül szokták a legtöbb suliban ezt venni.


Helyenként furcsán fogalmaznak, de nekünk minden leckét ki kell jegyzetelni,így nem gond. Amikor leülök törizni mindig úgy jegyzetelem ki a leckét, hogy rövid, tömör és érthető legyen. Szépen lassan beletanultam, 9.-ben csak 3-as, 4-es voltam, 10.-ben és 11.-ben 5-ös vagyok. :)

17/L

2012. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Upsz, a lényeget elfelejtettem. Szerintem a Száray könyvet nem érdemes lecserélni, viszont ajánlom, hogy olvasd el bekezdésenként a leckét és értelmezd. Mondd el a saját szavaiddal, hogy mit jelent, az amit elolvastál. Már ezzel is sokat tanulsz és így könnyen ki tudod jegyzetelni. A jegyzetelés során törekedj arra, hogy rövid, tömör és érthető legyen, ugyanakkor benne legyen minden, ami kell.
2012. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek és köszi a linket is, így legalább nem kell megvenni! :)
2012. máj. 29. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon jó könyvből készültem/készülök idén az érettségire: B.Mátyus Gyöngyi és Bori István: Történelem témavázlatok (ilyen kis sárgás-fehér könyv)

van külön középszint, és külön hozzá emelt (ha emeltezni akarsz mind2 kell). de nagyon jó, konkrétan az oh honlapján megadott témakörök vannak benne igényesen, átláthatóan (vázlatosan) levezetve és nagyon pontos

elsősorban az írásbeli követelmények szempontjából van benne az anyag, de én most a tételek kidolgozása során is sok mindent a Mátyusból nézek. :)

2012. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!