Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket kellene választanom?...

Melyiket kellene választanom? A szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

Jövőre (2013.-ban) fogok érettségizni, és ezután 2 szak között vacilálok. A szívem vágya, hogy szülésznő lehessek ( az egészségügy mindig vonzó volt számomra és ez az első szakma, amihez ragaszkodni tudok)vagy még a közlekedés mérnökön gondolkodtam. Szülésznőként a magyar egészségügy helyzete+kevés fizetés, stb tántorít el, viszont ezt úgy érzem, szívesen csinálnám.

Másrészt, ha mérnökként feltudnának venni pl az Audiba ( sok pályakezdőt támogatnak) a fizetés jóval kecsegtetőbb és a munkakörülmények szintén.

Melyiket válasszam???


2012. máj. 28. 17:42
 1/7 anonim válasza:
Szerintem az eszedet helyezd előnybe. Vedd úgy, hogy ha már megvan a munkád, lesz autód, pénzed, lakásod és minden ami egy jó élehtez kell még mindig elmehetsz szülésznőnek. :)
2012. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) Köszi
2012. máj. 28. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
csak az élet nem olyan hosszú, hogy egyből két ilyen nehéz szakmád legyen... én a szívemre hallgattam és nem bántam meg eddig.
2012. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. máj. 28. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is jövőre érettségizem és nekem több, mint 2 éve az volt a célom, a vágyam, hogy pénzügy, számviteli karra menjek főiskolán, mert nagyon érdekel. Sajnos önköltségessé tették mindenhol, így esélytelen, de annyira vágyom erre, hogy most ugyanebben az irányban felsőoktatási szakügyintézőben gondolkodom.

Úgy érzem, hogy így vagy úgy, de maradok ennél, mert ezt szeretem. De mellette mindenképpen lesz még valami más végzettségem, valamilyen szakma, hogy több lábon álljak a földön.


Én a helyedben utánajárnék, hogy szülésznőként milyen lehetőségeim vannak és hogy pár éven belül fel lendül-e az egészségügy, meg úgy maga az ország. Bár ugyanezek kérdésesek akkor is, ha közlekedés mérnöknek mennél.

Amit az első írt még mindig járható út, de leginkább akkor, ha elvégzed a közlekedés mérnöki szakot és rögtön el is tudsz helyezkedni és igen szép fizetést kapnál, amiből tudnál spórolni. Így pár év múlva elmehetnél szülésznőnek tanulni és még az anyagi háttered is meglenne valamilyen szinten.

17/L

2012. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mérnökire csak akkor menj, ha valóban el is akarod végezni, mert kemény
2012. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valamit elkezdek azt befejezem, a tanulással nincs problémám. :)) (szerencsére)

Köszönöm a válaszokat :)

2012. máj. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!