Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jegyezzek meg hamarabb...

Hogyan jegyezzek meg hamarabb valamit?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve semmi bajom nem volt a tanulással, de az elmúlt időszakban nagyon nehezen jegyzek meg dolgokat, sokkal tovább tart a felkészülés egyes vizsgákra. Tudnátok segiteni nekem, hogy hamarabb megjegyezzek valamit?
2012. máj. 29. 00:35
 1/2 anonim válasza:
Mindenkinek más válik be. Én pl vizuális típus vagyok, ha többször elolvasok valamit, szinte úgy fogom magam előtt látni, mint egy fényképet. Anno még azt is tudtam, melyik sorban volt leírva az adott dolog. Csak halk zene mellett tudtam tanulni, a csendtől minden bajom volt. De van, akinél a logika segít. Hozzáköt dolgokat valamihez, ami kézenfekvő. Hülye példa: Dániában szeretik a sajtot--- a sajt büdös--- valami bűzlik Dániában. Kb így, de tleg hülye példa :)
2012. máj. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 klopusz ***** válasza:

Szia!


Előlször is állapítsd meg, milyen módon tanulsz a legjobban, legkönnyebben.

Én hallás után tanulok a leggyorsabban, így a tanulandó anyagot mindig rámodtam diktafonra (bármilyen tantárgyra jó). Van aki emlékeztető cetliket ír, más "puskát" gyárt, vagyis többször leírja a megtanulandót és a végén a fejébe megy.

Van akin segít a gondolat-térkép (mind map), mikor valamihez társítja a dolgokat, megint más úgy tanul, hogy az anyagot olvasva sétálgat és a séta üteme segít a megjegyzésben.


Nézz utána a net-en, kíséretezzél, meg fogod találni a neked legmegfelelőbbet.


Sok sikert!

2012. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!