Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy hamarabb...

Lehetséges az hogy hamarabb érettségizzek?

Figyelt kérdés
Az iskola amibe járok 5 éves most 3-os vagyok és jövőre tanuljuk a szakmai tantárgyakat és ha befejeztem a suli még fél évig kéne bejárnom mert azt a szakmát amit szeretnék csak érettségivel lehet letenni.Az a tervem hogy 4. évben előrehozom az érettségit az összes tantárgyból és mivel egy évvel előbb megcsináltam ezért az utolsó évben szakmai vizsgát szeretnék tenni.Apropó lehet az hogy a tanár nem engedi hogy előre hozottat tegyek?Köszi a válaszokat nagyon sokat segítettek!
2011. nov. 7. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Összes tárgyból? :O Gondolom szakmai tárgyak mellett még vannak az érettségi tantárgyak, tehát akkor mindegyikből záróvizsgát kéne tenned a plusz évekre, ami annyit jelent, hogy egész nyáron tanulhatsz arra. Akkor mehetsz érettségizni
2011. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amiből előrehozottat akarsz tenni, ha még nincs vége annak a tárgynak, osztályozóvizsgát kell tenned belőle, hogy érettségizhess.
2011. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előzőek mondják, azokból a tárgyakból, amiket tanulnál 4.-ben, osztályozó vizsgát kell, hogy tegyél, és ha az legalább kettes, akkor mehetsz érettségire előrehozottan.


A tanár hivatalosan nem akadályozhatja meg, hogyha letetted az osztályozót és érettségire akarsz jelentkezni [ 18. betöltött év alatt szülő beleegyezésével].


Nem tudom ez utóbbit miért kérdezted, de ha akar, akkor úgyis megbuktat érettségin vagy osztályozón...

2011. nov. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 8. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!