Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyenge matekkal pénzügy és...

Gyenge matekkal pénzügy és számvitel bukó?

Figyelt kérdés

Egy évem lenne matekból felzárkózni,neki ülnék tanulni így lehetséges lenne,vagy első évben kibuknék?

Eddigi matek teljesítményem 2es szint. Viszont hozzáteszem nem is tanultam mert utáltam inkább a humán tárgyak érdekeltek.



2012. máj. 31. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Pénzügy, számvitelhez csak a 4 alapművelet kell, az viszont stabilan, mert rengeteg számítás van, illetve a logikai készségek, számítási menetek megértése fontos. Ha irodalom vagy töri beállítottságú vagy, úgy nehéz lesz, de nem feltétlenül a matek miatt.
2012. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Az igaz, hogy a pénzügyhöz és a számvitelhez a 4 alapművelet kell, de sajnos fősulin és egyetemen is van olyan tantárgy, hogy matematika, kb. 4 féléven át: analízis, lineáris algebra, valószínűségszámítás, operációkutatás. De legalább analízis mindenképpen.

Engem úgy vágtak ki belőle többször is, hogy világéletemben 5 voltam, 5-re érettségiztem, és már nyáron (a fősuli megkezdése előtti nyáron) hetente 2-3-szor jártam matektanárhoz, hogy vegye át velem az anyagot, hogy könnyebb legyen. Év közben folyamatosan jártam heti 1-szer, folyamatosan tanultam, és mégis. Pedig nem vagyok hülye, igaz, matekzseni sem, de érettségiig azért volt egy biztos tudásom, és értettem is. Az analízis sajnos már nem.

2012. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igazából nem tudom hogy belevágjak e,mert egyik oldalról lebeszélnek a matek miatt,hogy nem fog menni..másik oldalról meg bíztatnak hogy ez egy jó szak,menjek csak. Hülye éppenséggel nem vagyok,csak a középsulit ellébecoltam (sajnos,meg is bántam) emiatt van matek hiányosságom.

Egyszerűen nem tudom mit csináljak.Mert ha meg belevágok és tényleg nem megy..áh..

Nagyon sok véleményre lenne szükségem!

2012. máj. 31. 14:02
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Az én történetem a következő:

középiskolában mindig 3-as voltam matekból, érettségin 2 pont híján megbuktam (2003).

Jelentkeztem a PSZFre, fel is vettek. Matek tanárhoz nem jártam, mert értettem az összefüggéseket, analízisből deriválni és integrálni meg lehet tanulni, semmi se lehetetlen. A többi tantárgyhoz a 4 alapművelet kellett és nem ártott ha tudtál hatványozni és egyenleteket megoldani.

Matekos tantárgyak voltak: analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás, számvitel, vállalati pénzügyek, statisztika, elemzés-ellenőrzés, controlling és közgazdaságtan. Nekem ment és nem volt nehéz, szerencsémre jó tanárokat fogtam ki. Matekból ajánlom: Kollár Juditot, Statisztikából pedig Márkus Gábornét vagy Balázsiné Farkas Katalint.


Végül is sikerült bebizonyítani magamnak, hogy 2-es érettségivel sikerül elvégezni egy pénzügy-számvitel szakot és nem lehetetlen!!!!!!!!!!!!!

2012. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
pontosítok: érettségin 2 pont híján majdnem megbuktam!
2012. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Megkérdezhetem hogy hol végeztél? Én a BGF-re pályáznék.

2012. máj. 31. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyi és Számviteli Főiskolán.

Mindennek az alapja az, hogy jó tanárt fogj ki, és kitartó légy és sose add fel!

Humán jellegű, magolós tantárgy van bőven!

2012. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Főiskolán, egyetemen igen. Egy OKJ-s tanfolyamon viszont nem igazán számít.
2012. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Főiskolára gondoltam igen,OKJ-t nem akarok.
2012. máj. 31. 20:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én végig 3-as voltam középsuliban, aztán érettségi előtt rájöttem hogy be lehet ezt vágni és miért ne, ha már úgyis a psz szakra készülök. Meg is lett az ötös, középszinten. Mivel abban nincs benne a deriválás-integrálás, ezért iszonyúan megszenvedtem az egyetemen az első félévi matekkal, de végülis meglett, nem csúsztam miatta.

A többi matekos tárgy meg vicc, magoláson, puskázáson, előre kiszivárgott feladatsorokon múlt, pedig jó sulinak számít a miénk.

Egyéb tárgyak, ahol szintén kell matek: annyi a lényeg hogy legyen türelmed 1-2 napot félévente rászánni, és megvan. Ha összefüggéseket látsz és van kedved megkeresni őket mikor nem egyértelműek, akkor nem gáz ez a szak gyenge matekkal se. Engem az éltetett végig hogy lesz egy jól fizető állásom ha elvégzem, meg mégiscsak nívós diplomát ad. Unalmas, de megéri, van mellett időm jó dolgokra is, kivéve persze a vizsgaidőszakokat.

2012. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!