Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki leírná hogyan kell gyónni?

ZooMer kérdése:

Valaki leírná hogyan kell gyónni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni hogyan kell gyónni!

Annyit tudok mikor bemegyek akkor azt kell mondani h dicsértessék De tovább hogy van???


2012. jún. 1. 12:49
 1/6 anonim válasza:

hát ha katolikus vagy akkor a következő:

"gyonom a mindenható istennek és neked lelkiatyám hogy utolsó gyonásomtol ezeket a bünöket követtem el": (felsorolod a büneidet, beszélgetsz a pappal). ezután amikor a feloldozó imát mondja a pap akor a következőt mondod: teljes szivemből szánom és bánom minden bünömet melyekkel a Jóistent megbántottam. Erősen fogadom h isten segitségével a jóra törekszem, és a bünt kerülöm!" távozáskor emgint dicsértessék. ENNYI bocsi a hejesirásért

2012. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A köszönés után letérdelsz. Van gyónás előtti imádság. Azt szokták elmondani. Ha nem tudod, csak azt mondod, gyónni szeretnék. A pap majd segít. Utána elmondod a bűneidet, a pap még kérdéseket tesz fel, te válaszolsz és utána azt mondod: Teljes szívemből szánom és bánom minden bűnömet, mert velük a végtelenül jó és szeretetre méltó Istent megbántottam. Kérek üdvös elégtételt és feloldozást. - Utána a pap megmondja, hány Miatyánkot és hány Üdvözlégyet kell elimádkoznod.
2012. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. jún. 1. 13:28
 4/6 anonim válasza:

első vagyoK!!!

"gyoni jöttem" elég ggyengén hangzik. azt a kis szöveget emg lehet tanulni.

2012. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"hát ha katolikus vagy akkor a következő"


Ha meg nem katolikus vagy, akkor úgysem gyónsz.:) De ne félj, a pap segíteni fog.

2012. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm már gyóntam és segített a pap!!!
2012. jún. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!