Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államiról költségtérítésesre?

Államiról költségtérítésesre?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem két fél alatt kell 30 kreditet összegyűjteni ,hogy valaki bennmaradjon államin. Nekem már előző fél évben meglett a 30 kredit. Most is meglenne simán. De kaptam rokonoktól egy nagyon jó állásajánlatot Németországból. Egész nyárra szólna a munka és sokkal jobban keresnék mint itthoni diák melóval. De ehhez már jövőhéten ki kéne utaznom. Nagyon hirtelen jött a dolog és nem eszerint vettem fel a vizsgákat. Így idén még csak 8 kreditet pipálhatok ki. Ha biztosan államin maradok nem gondolkoznék a dolgon ,legfeljebb a következő félévben felveszem a most elmaradt vizsgákat. Pár ismerősöm szerint hiába van már meg a 30 kredit , ebben a fél évben is kéne legalább 15. De az én értelmezésem szerint a két fél év alatt 30 azt jelenti ,hogy ha már az első fél év alatt megvan az is megteszi. De azért nekem is furcsa ,hogy olyan borzalmas átlaggal amit 8 kreditnél kapnék megmaradna az állami helyem.( saját magam ellen beszélek most , de ha ez így van kissé igazságtalanak érzem a jól teljesítő önköltségesekkel szemben). Aki tudja biztosan a dolgot az legyen szíves tisztázza számomra is. Akkor most biztos az állami helyem ha úgy döntök ,hogy kimegyek vagy nem?
2012. jún. 2. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egyetem függő!
2012. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ment a zöld kéz. Megnéztem a saját iskolám szabályzatát.


Ha a 2007/2008. tanévtől kezdődően beiratkozott államilag támogatott képzésben

tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén a Tanulmányi osztály megállapítja, hogy az

utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt – figyelembe véve a

(3) bekezdés rendelkezéseit is – nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt

kreditmennyiség 50%-át (legalább 27 kreditet), tanulmányait a következő tanévben csak

költségtérítéses képzésben folytathatja.


Ezen szabályzat alapján ha jól értelmezem nincs veszélyben az állami helyem.

2012. jún. 2. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!