Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt matek érettségi...

Az emelt matek érettségi számít ennél?

Figyelt kérdés
Majd orvos vagy fogorvos szeretnék lenni. Most még csak 9.-es vagyok, csak érdeklődés szintjén teszem fel ezt a kérdést. Most egy olyan osztályba járok, ahol végig 12.-ig emelt szintű óraszámban tanítják a biológiát és a kémiát. Ez azt jelenti, hogy 12. végén képes leszek arra, hogy mindkettőből emelt szinten is tudjak érettségizni. 11. osztályban fel lehet venni heti 2 órát egy tantárgyból. Én a matekra gondoltam, mert azt mindig is szerettem és jó is voltam belőle. Abból ha majd teszek emelt érettségit (ha eljutok odáig) és jóra is fog sikerülni, akkor számítani fog a felvételi pontoknál? Vagy inkább nyelvet vegyek fel? Ti mit ajánlotok?
2012. jún. 3. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a biosz és kémia emelt meglesz akkor én a nyelvet javaslom inkább. 3 éve mikor én felvételiztem, két tárgyat néztek és nekem akkor a biosz matekot számolták. A nyelvre, főleg angolra az orvosin meg nagy szükséged lesz.
2012. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor majd még átgondolom, még amúgy is csak jövőre kell eldönteni, hogy milyen fakultációra jelentkezek. amúgy németet tanulok. ebből származhat majd az orvosin hátrány, vagy végül is mindegy, hogy milyen nyelvből van vizsgám?
2012. jún. 3. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is németes vagyok, és már természettudományon is több szakirodalom van, nem hogy orvosin, de szerintem túl nagy hátrányt nem jelent, a lényeg, hogy legyen egy nyelvvizsgád, lehetőleg nem üzbégből:)
2012. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, akkor te bioszból, kémiából és matekból is emelt szinten szeretnél érettségizni? Mert ennek így semmi értelme nem lenne. Mégpedig abból az okból kifolyólag, hogy emelt szintű érettségiért maximálisan 100 pluszpontot kaphatsz. Ergo ha bioszból és kémiából is emeltezel, akkor matekból ugyanannyit ér az emelt szintű, mint a középszintű, mert nem kapsz érte pluszpontot. De ez bármilyen esetben igaz, akármelyik két tárgyad számít a felvételinél, a harmadikból fölösleges. Meg szerintem úgy eleve a nehézségükkel sem vagy tisztában, még két emelt szintűt is nehéz teljesíteni, nemhogy hármat. Jobban jársz, ha felveszel matek helyett (amire amúgy sem sok szükséged lenne orvosin) egy nyelvet, és abból KÖZÉPSZINTEN leérettségizel, vagy csinálsz nyelvvizsgát (amihez hozzáfűznék annyit, hogy megint nem kapsz érte semmi pontot, ha két emeltet csinálsz). Inkább koncentrálj a biosz/kémiára, hogy azok jól sikerüljenek.
2012. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
amúgy közben én is nézegettem a neten, hogy csak 2 emelt után kapok pontot, 3-at tényleg felesleges meg nehéz is.. eddig nem voltam benne biztos, meg bele voltam zavarodva, de a válaszotokban megtudtam mindent, köszönöm!:)
2012. jún. 3. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét hozzá!:) Ha kellőképp tanulsz akkor nem lesz nehéz az a két emelt, és nem mellesleg a két legjobb tárgyat választottad ki ;)

egy kémia-biológia szakos hallgató

2012. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!