Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE - magyar szak Mit gondolt...

ELTE - magyar szak Mit gondoltok a tavaly önköltséges formában indult szak 310-es ponthatára idén mennyivel fog növekedni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék rá, hogy mások mit gondolnak erről, ugyanis 2010-ben a fizetős ponthatára is igen magas volt, azt hiszem 387 körül, erre 2011-re nagyot csökkent. Szerintetek megint van esély ekkora növekedésre? Vagy marad 310 körül, esetleg növekedhet 10-20 pontot az 500-as rendszer miatt. Aggódom, hogy vajon bekerülök-e, mert kb. 350 pontom lesz.
2012. jún. 5. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

nehéz megmondani. Tény, hogy idén kb 100-zal kevesebben írták be, de nem tudom. Meg nehéz azzal számolni, hogy a pontrendszer változással mennyit növekedhet, mert igaz idén többen emelteztek (gondolom mivel 50 jár már az emeltért), de pl. hogy egyéb papírja, versenyeredménye kinek van, h azt a maradék 10-et összeszedi, azt nem tudom. :/


Én is magyarra mennék, de én csak államilag támogatottat írtam be. Olyan 395-410 közötti pontom lesz kb, sajnos az ELTE-re szerintem ez kevés lesz, de talán Károli vagy Pázmány meglesz. És te egyébként nem is írtad be az államilag támogatottat? Vagy pl. más egyetemeken a magyar szakot? Hátha, azért még ne add föl! :)

2012. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de beírtam az államit:) de igazából az már esélytelen..:D többi 3 suli meg Károli, PTE és Pannon. mind magyar szak :D hát ha egyik se jön össze, akkor max pótfelvételin bejelölöm pécsen a fizetős magyart :D Valamivel olcsóbb, mint az ELTE-n és oda tavaly 200 pont kellett.. :D akkor gondolom idén 240re alapból felugrik, meg még vmennyit talán növekedik, de az legalább tuti meglesz :D
2012. jún. 6. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!