Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki költségtér...

Van olyan ember aki költségtérítésesre jár orvosira? Fel nem tudom fogni hogy van valakinek 12 milliója erre?

Figyelt kérdés
Valaki megjelöli egyáltalán? Kinek van erre pénze??
2012. jún. 5. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
annak, akinek a szülei sokat dolgoztak és nem sajnálják a (talán keveset tanuló) gyereküktől. külföldi diákok. stb.
2012. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
48%

Akad, bár én fogorvosira.

Így kimondva durvának hangzik a 10 millió, de végül is egy jól felszerelt középkategóriás autó ára.

Nem akarok fellengzősnek tűnni, de azért a mai világban 10 millió forint nem egy óriási összeg.

2012. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
én fogorvosira jelentkeztem, és megjelöltem a biztonság kedvéért a költségtérítésest is. a második válaszolótól kérdezném: mennyire nehéz átkerülni államira?lehetséges egyáltalán?
2012. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

"Valaki megjelöli egyáltalán?"

Statisztikák alapján bizony vannak páran, akik meg.


Amúgy én is elcsodálkozom rajta. 10 millió forint meg igen is sok a mai Magyarországon. Mondjuk Nyugatabbra nem, de itthon igen is nagy pénz.


Amúgy nekem az is furcsa, hogy mindenki sír, hogy nincs munka, nincs pénz, szar a fizetés stb.

De érdekes módon rengetegen jelölnek költséges képzéseket...oké, hogy mondjuk 300 ezres tandíjat azért ki lehet fizetni, csak nekem ez furcsa.


Mi is ki tudtunk volna fizetni mondjuk félévente 300 ezret, ha nagyon összekapjuk magunkat, de nekem eszembe sem jutott költségest jelölni.

Mondjuk így, hogy orvosit jelöltem, amúgy sem lett volna lehetőség rá, mert 1 milliót azért nem tudtunk volna összeszedni.


Lehet a szívem mélyén kicsit irigy is vagyok, hogy másnak futja erre. De legalább büszke lehetek arra, hogy nem 250 ponttal vettek fel egyetemre...

2012. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tudom, milyen emberek, akiknek pénze van rá, de hogy nem sajnálják, azt megértem. Külföldön sokkal nehezebb a bejutás, a lakhatási költségek meg talán le is fedik fél évre az itthoni féléves tandíjat. És akkor még a sokkal drágább könyvek, idegen nyelvű oktatás, más rendszer stb. Azért aki befektetésként fogja fel a tanulást, nem feltétlen sajnál erre ennyit kiadni. Mert az nem 5 éven, hanem egy életpályán keresztül térül meg... Az meg szintén igaz, hogy az érettségik csúszósak tudnak lenni, 1-2 ponton múlhat a bejutásod, a tanárok rosszkedvén a százalékod, szóval végül is nem mindenki akar 5 évig próbálkozni, míg bejut, és inkább fizet... én még azt is el tudom képzelni, hogy van, aki felvételizik azután is, hogy költségesen már bent van, mert akkor csak el kell fogadtatnia a tárgyait, míg egyetemen belül már kemény átlagok kellhetnek az államis átkerüléshez.
2012. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 reptoid ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék, hogy nem feltétlen 250 ponttal jut be egy költségtérítéses. Én pl a második szakomat végzem fogorvosin, így pedig muszáj volt költségtérítésesre menni.
2012. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!