Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amit megtanulok másnap már...

Amit megtanulok másnap már nem tudom elmondani! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a szóbeli és sehogy sem állok. Ne gyertek azzal, hogy nem most kellene elkezdeni tanulni, mert van olyan tétel amit már többször is tanultam az iskolás éveim alatt mégis fogalmam sincs róla.
2012. jún. 7. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rossz technikával tanulsz. Nem elég elolvasni a tételt és azt mondani, aha, értem. Ez még semmi. El kell tudnod mondani.


Próbáld meg ezt, hátha bejön: elolvasol egy tételt egyszer-kétszer, amikor úgy érzed, hogy most már tudod, akkor csinálj úgy, mintha ezt húztad volna most az érettségin és próbáld meg vázlatosan leírni, mit is mondanál róla. Ha ez nem megy, akkor még nem tudod a tételt.


Persze lehet, hogy nem jön be ez a módszer. Mindenkinek meg kell találnia a sajátját. Hátha mások is adnak tippeket.

2012. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akár 10-szer is elolvashatom egymás után, akkor sem tudok belőle visszamondani semmit. Ez csak akkor működik, ha pl a Trójai mondakört kell megtanulni, mert az csak történet, olyan mintha könyvet olvasnék és azt simán megjegyzem.
2012. jún. 7. 15:21
 3/7 A kérdező kommentje:
A nyelvtan tételeket akár ítéletnapig is olvasgathatnám akkor sem tudnék visszamondani belőle semmit...
2012. jún. 7. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Érted is azokat a tételeket? Például a logikai összefüggéseket a fogalmak között, a definíció mire vonatkozik. A töbszöri elolvasás, magolás helyett érdemes elgondolkozni, akár elkalandozva is a tanulnivalón.
2012. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint nem is tanulod meg a tételeket. Meg kell őket tanulni. Valamilyen módon.

Mondjuk engem érdekelne az is, hogyan jutottál el érettségiig, ha ennyire nem tudsz tanulni.

2012. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azzal nincs semmi gond, ha 1-2 leckét kell megtanulni de amikor ilyen csomó mindent tele szakszavakkal... Meg magyarból egy tétel 2-4 oldalas...
2012. jún. 7. 22:08
 7/7 anonim válasza:
Ha adnának pénzt azért hogy tanuljunk akkor mindenki tanulna mint az állat ezért próbálj meg ugy tenni hogy köss fel 1000 forintot és lóbáld magadelöt és mond meg anyukádnak hogy csakk akkor adhatja oda ha elmondod neki etz a legjobb modszer ha nem helyes az irásom akkor az a baj hogy kűlföldi vagyok ukrajnából!
2012. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!