Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szégyen pszichológusnak/pszich...

Szégyen pszichológusnak/pszichiáternek lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még van sok időm, de 16 éves koromra már elég érett gondolkodású vagyok, rendkivül hamar megérzem az emberek személyiségtipusát, értem a pszichológiát és szinte ösztönösen tudom azt, amit másoknak megkell tanulniuk, hogy tudjanak. Tudom, hogyha pl. valaki elmondja nekem, hogy mi a problémája, hogy az illető milyen tipusú ember, milyen a jelleme és azt, hogy hogyan kéne éljen, hogy elérje azt, amit akar.

Bevallom, én 13-14 éves koromban átéltem egy közepes-magas fokú traumát(nem szülőkkel kapcs.),és akkor volt egy időszak amikor a saját belső énem megmentésére nagyon elkezdett érdekelni ez az emberi lélek tanulmányozása és kisérletezése. Viszont onnantól kezdve elég volt egy picit utánakeresnem, egy picit jobban odafigyelnem és már úgy érzem magam amikor pszichológiáról van szó, mintha az egész olyan könnyű lenne, olyan egyszerű és olyan nekem való !


Csak a pszichológusoknak nincs valami jó hire felénk...." Mindenki pszichológusnak megy ", " Mire vannak a pszichológusok ?", " A pszichológia milyen mesterség szerinted ? ", stb. stb.

És őszintén én sem terveztem soha, hogy pszichológusnak menjek. De aztán.......arra gondoltam ma, hogy nem kaptam-e egy felelősséget a pszichológiai adottságaimmal együtt ? Nem egy jel az, hogy már ránézésre megtudom mondani, hogy az illetőnek kb. milyen élete volt addig és hogy milyen ember jelenleg ?

Mi a véleményetek ?


2010. okt. 2. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

El akarsz menni pszichológusnak?

El.

Akkor mi az akadály?

Ez a Te életed, nem a szomszéd nénié, aki hülyeségnek tartja a pszichológiát!

Meghallgattad a véleményét, nem tetszett, ennyi. Te dönts, ne ők!

2010. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne szégyen? :/ teljesen normális állások, manapság egyre keresettebbek, ráadásul a pszichiáternek doktori címe van és tiszta nehéz bejutni az orvosira... nagyon ciki mondhatom...

de amúgy se ez határozza meg, hogy mi legyél! én biztos nem szeretnék az lenni, de nem ciki vagy ilyenek miatt, hanem mert nem tudom magam annak elképzelni. de ha neked az tetszik és van hozzá adottságod, akkor miért is ne?

2010. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne már szégyen? Szerintem épp, hogy ellenkezőleg. Mondhatom, nagyon ciki bejutni nagynehezen az egyetemre és azt végigcsinálni, érteni az emberek személyiségéhez, stb. Te amúgy olvastál erről könyv(eke)t?
2010. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok róla hogy szégyen lenne, de az tény, hogy legalább háromszor annyi pszichológus végzettségű van jelenleg, mint amennyire szükség van, tehát elhelyezkedni már most is lehetetlen, ki tudja mi lesz még 10 év múlva.

pszichiáterként könnyebb a helyzet, de ÉG és FÖLD a kettő, ha az egyik érdekel, nem feltétlen fog a másik is, amire ráadásul csak a 6év orvosi után lehet specializálódni.

2010. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen én is átéltem valamit ami miatt muszáj volt magamat lelkileg meggyógyítanom. 10 éves korom óta érdekel a pszichológia,pont a lelki felépítésem miatt. és 10 éves korom óta mást sem olvastam csak pszichológiai könyveket (meg persze a kötelezőt,de az mindegy). Elhatároztam,hogy pszichológus leszek és segítek az embereknek lelkileg felépülni. Nem ciki ha pszichológus az ember,egy kicsit mindenkinek szüksége lenne egy "dili dokira".

14/L

2010. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy szégyen!!!! ROSSZ pszichológusnak lenni szégyen, de a leírásodból számomra az derül ki, hogy nagyon fejlett az empátiád és az emberismereted. Te erre születtél, hogy lelkiekben segítsd az embereket. És a lelkem mélyén még irigyellek (de rossz erre ez a szó) azért, hogy ilyen fiatalon ennyire tudod, hogy mi érdekel. Van hivatástudatod. Tökjó én a helyedben nem is mennék más irányba.

Amúgy meg ne tudom ki hirdeti a rossz hírüket. Egy JÓ pszichológus inkább elismert és sikeres ember. Nézd meg pl Szendi Gábort. Hihetetlen nagy koponya. Vagy a pszichiátriai területen a Csernus.

2010. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
értelek, én is ilyen vagyok, értek az emberekhez, viszont annyi a különbség te két évvel idősebb vagy nálam :) Én is szeretnék pszihológus lenni, és nem tudom miért gondolják mások, hogy ez ciki. Ilyenkor én azt mondom mindenkinek, hogy a tááávoli amerikánóban épp az a divatos, hogy mindenkinek legyen magánpszihológusa :)
2010. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
dehogy ciki.egyébként én is az szeretnék lenni,ha megtudom csinálni.nem ciki sőt.büszke lehet magára .
2012. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ki a fa**t érdekel a gyökér parasztok véleménye?

Szerintem az egyik legizgalmasabb dolog a pszichológia!

2012. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

szerintem is nagyon érdekes szakma.

Én is jártam pszichológushoz, évekig depressziós voltam és sikerült belőle kigyógyulnom. Azóta gyökeresen megváltozott az életminőségem, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Soha senki nem segített nekem még ennyit az életem jobbá tételében, mint a pszichológus. Úgyhogy én csak biztatni tudlak, bár biztos nem könnyű szakma.

2013. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!