Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha feltaláló szeretnék lenni...

Ha feltaláló szeretnék lenni akkor a rajz:5 technika:5 Fizika:4 matek:4 megfelelő hogy a műszaki fősulira menjek?

Figyelt kérdés
Gépi szerkezetek feltalálója

2012. jún. 9. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2012. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
8. os vagyok de már el kell döntenünk :)
2012. jún. 9. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:
8.-ban a fősulit eldönteni? Minek? És 8ban 100%ban mást akartam és másfelé mentem, mint ahol most fogok diplomázni. Akkor a kémia és a környezetvédelem érdekelt, és most meg egészségügyis vagyok. Meg a 8.-os jegyek nem mondják meg, h milyen fősulira mehetsz. Majd a 11, 12-es jegyeid!
2012. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jegyeid jók. Ha így folytatod és még 4 év múlva is az akarsz lenni akkor mehetsz valamilyen mérnök szakra és akár feltaláló is lehetsz.

Addig meg ha nagyon érdekel, még jobban beleáshatod magad a témába.

Vannak középsulis oknak feltalálói versenyek. Azokat keresd meg. A magyarok azokon jó eredménnyel és jó ötletekkel egész szép eredményeket szoktak elérni!

Hajrá! :)

2012. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ebből így, hogy feltaláló nem fogsz megélni. Foglalkozhatsz termékfejlesztéssel, vagy tervezéssel, de úgy hogy ülsz a műhelyedben és eladogatod a szabadalmai jogaidat, nem fogsz megélni.

Viszont műszaki pályához, négyes matek és fizika. Hát az kevés. Mondjuk attól függ, hogy ez a max teljesítményed, vagy csak lusta vagy. Ha lusta, akkor még van remény, ha szenvedsz vele, akkor felejtsd el. Egyetemen egy hét alatt kell annyit tanulni mint a komplett nyolcadikos anyag.

Viszont ha tényleg ez érdekel, akkor hajrá. Majd középsuli végére úgyis kialakul benned egy reális világnézet, amely alapján elindulhatsz az ehhez legközelebb álló vonalon. Viszont akkor egyetem, ha ilyen nagy volumenű terveid vannak. Még pontosabban BME. Netán külföld.

2012. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!