Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktátok rávenni...

Hogyan szoktátok rávenni magatokat a tanulásra? Milyen módszerrel tanultok?

Figyelt kérdés
Már a kukacom kivan a vizsgákkal. Holnapra is meg kellene tanulnom 30 oldalt, szerdára még 100-at, de egyszerűen nem bírok ránézni a könyvre és a jegyzeteimre..:S:S
2012. jún. 11. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt és nyomban neki fogsz állni tanulni: :D

http://www.youtube.com/watch?v=mdo-08OHxO0

2012. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha nem tanulod meg, és megbuksz, akkor szar lesz az életed és mehetsz takarítani..
2012. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen problémám nincs hál'istennek, mondjuk nem is kell egyik napról a másikra 100 oldalt megtanulnom. :D

Alapvetően jól tanulok, ami inkább a szorgalmamnak köszönhező, de amióta kicsit elb*szták az oktatási rendszert, azóta méginkább maximalistább és szorgalmasabb lettem, hogy valamire vigyem majd. Évek óta egy célom volt, aminek most lőttek, ennek ellenére tanulok, bízva abban, hogy talán néhány éven belül ismét több lesz államilag támogatott szakirány.


Na, kicsit eltértem a tárgytól, bocsi.


A suliban végig ülök 6-7 órát, amin végig figyelek, ezért amikor hazaérek, ebéd után kicsit pihenek. Ez általában 30-45 perc. Utána előveszem azokat a könyveket, füzeteket, amikre másnap szükségem lesz. Tantárgy szerint haladok sorba, nincs konkrét meghatározás, hogy a matek az első, a magyar a második stb, mindig ahogy jól esik, ahogy kedvem van hozzá. De az fix, hogy leülök, megnézem, mi a házi, átnézem amit órán vettünk, megírom a házit és utána megtanulom, amit kell. Így haladok sorba.

A matek feladatokat sokszor újraoldom, amit órán csináltunk, hogy tényleg megértsem és egyedül is meg tudjam csinálni.


Törit, magyart, németet stb. úgy szoktam tanulni, hogy elolvasom az egészet, amit meg kell tanulni, majd értelmezem. Lefordítom a saját kis nyelvemre, hogy értsem miről van szó. Ha értem is, sokkal könnyebben meg tudom tanulni. Néha viccesen fordítom le a saját nyelvemre, és számonkérés közben rá gondolok, s már tudom is mit kell mondani. Miután megértettem, hogy miről van szó nagyobb bekezdésekre tagolom és elolvasom 2-3x az első bekezdést. Utána elmondom, hogy mit olvastam. Így végig haladok az összes bekezdésen, majd elolvasom 2x az egészet és felmondom magamnak.


+ Jegyzetelni szoktam még. sokkal jobban tudok tanulni a saját jegyzeteimből, mint pl. fénymásolatokból, könyvből stb. Nálam ez a kettő maximálisan bevált. :)


Sok sikert a vizsgákhoz!

17/L

2012. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A legnagyobb bajom, hogy sok óraütközésem volt, és így nehezebb tanulni:S


Köszönöm:))

2012. jún. 11. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megvárom, amíg már csak egy éjszaka van a vizsgáig, akkor nagyon megijedek, és százezerrel tanulni kezdek, és ez általában be szokott jönni, csak sok fejfájással jár.
2012. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3/5


Gimiben ez még nekem is ment, de egyetemen nem fog neked sem, készülj fel rá! :D

-már ha valami nívósabb szakra mész-

2012. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

atyaeg! a 17.35-os mekkora streber! :O :D

akinek mar gimiben ilyen sokat kell tanulnia a jo jegy erdekeben,az egyetemen meghal..

2012. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!