Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/Fősulisok? Ti...

Egyetemisták/Fősulisok? Ti szoktatok jegyzeteket eladni/venni?

Figyelt kérdés
Eddig így szakon belül ment a csere-bere, segítünk ahol lehet, de ma egyik bnőm mondta, hogy ezzel, h kidolgoztam a tételt, kereshetnék pénzt is. Mert olyan a tantárgy, hogy minden kell, amit elmondott órán, viszont a kiadott ppt csak képekből áll, daraboként vagy 200dia. Én hananyag alapján szépen kidolgoztam az összes tételt, elég sok ideig tartott ugye visszhallgatni több, mint 20 óra hangayagot, ezért csak úgy nem adom oda senkinek.És most egy kicsit bogarat ültetett a fülembe, mert amúgy ő meg akarta tőlem venni, de mondtam, h azért bnőtől nem kérke pénzt:D de az idegen az más:P
2012. jún. 12. 19:41
 1/10 reptoid ***** válasza:
Én gyorsan meghirdetném, mielőtt ő adja el a te szellemi munkád :D
2012. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nálunk volt hasonló helyzet, 3000 forintot kért érte a srác mondjuk ezt eléggé drágáltam :D de kb. 15-en vettünk egyet (lefénymásoltuk utána) szóval így jó volt. De ezért nehéz ezzel keresni mert hamar elterjed az emberek között.
2012. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,erre én is gondoltam, h akkor biztos "összefognak", 1 megveszi és lefénymásolják, de végülis már akkor is kerestem rajta egy kis pénzt:P (Amúgy a bnőm,akinek odaadom nem adná tovább, még ő mondta, hogy ad 1000 ft-t nekem, ne adjam oda ingyen, mert sokat dolgoztam vele).

Csak mondjuk nem tudom többeik hogy állnak vele, megvennék-e:/ Meg lefénymásolnám én, és akkor úgy készen kapnák meg, több, mint 100 oldal amúgy. Lehet jövőre elsősöknek bejátszom, ők még nem olyan tapasztaltak, csak mondjuk utána többször nem is lehetne, mert akkor meg ők adnák el, így jobban belegondolva, annak nagyon nem örülnék:/

2012. jún. 12. 20:14
 4/10 reptoid ***** válasza:
Szerintem a gólyákat sem ejtették a fejükre azért :D tuti ők is egyből szétosztanák egymás között.
2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz:D Csak nekik szerintem elsőnek sokként fog hatni ez a tantárgy, vagy legalábbis az első vizsga, mikor rájönnek, hnem tudnak miből tanulni:D
2012. jún. 12. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgy is ez?
2012. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy "saját" kis fénymásolónk:D Mármint ezt úgy értem, hogy gyakorlatilag az a fénymásoló a szakomon tanulókból él meg jórészt, begyűjtötték már az összes cuccot, és ha vkinek van vmije, oda adja le.

Csak bemegyünk, elmondjuk melyik jegyzetet akarjuk és már adják is:D Velük lehet üzletelni, hogy ha vki kidolgoz vmit. De nem tudom mennyit fizetnek érte:)


Nekem ez az "egymás között adjuk-vegyük" a dolgot nem jön be. Nem lenne pofám vkinek azt mondani, hogy akkor x forint lesz...

Főleg úgy, hogy felelősséget sem tudok vállalni a jegyzeteimért.

Nálunk alap, hogy minden körbemegy a levlistán, akinek kell, az használja.

2012. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csinálja azt egy klikk, hogy a már meglévő kidolgozott jegyzeteket nem hajlandóak csak pénzért odaadni. Ergo nem is ők dolgozták ki. A megoldás az, hogy keresel a koliban egy felsőbbévest és kérsz tőle anyagot.

Amúgy nekem egyenesen hányingerem van azoktól, akik dugdossák vagy csak pénzért adnak valami olyat, amihez közük nincs, nem ők csinálták, csak hogy nekik jobb átlaguk legyen.


Ha te dolgoztad ki, akkor lehet megéri pénzt kérni érte, de ne számíts túl sokra, max egyszer kapsz érte, mert ahogy említették mások is, szét fogják szórni. A gólyákhoz is elfog már jutni ingyen, szóval hatalmas gázsit nem fogsz tudni keresni rajta!

No meg ha kérsz egy ezrest, azt 10-en összedobják, nem lesz akkora érték, hogy ne adja más sem tovább ingyen!

2012. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Igazatok van amúgy mindenben. Nekem sem volt eddig "pofám" pénzt kérni ezekért, mert tényleg mindneki megosztja amije van a másikkal, kivéve az iylen nagyobb jegyzeteket, mert azért csak dolgozott vele sokat, a másik meg csak pnnyadt addig, be se járt órára, szóval nem érdemli meg:P Ez a fénymásolós ötlet nem rossz, oda ingyen adják be a cuccokat, vagy ők fizetnek? Mert nekünk is vannak ilyen fénymásolók, ahol bent vannak az anyagok és csak kérni kell. (Csak sajnos nem mindig friss a jegyzet, úgy értem, hogy több éves és némelyik elavult).
2012. jún. 13. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy fizetnek-e érte, vagy kap-e esetleg az illető vmi kedvezményt.

De én is akarok majd jegyzetet leadni, úgyhogy meglátjuk:) Ha fizetnek is, nem hiszem, hogy sokat.

2012. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!