Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, mikor az...

Mit jelent az, mikor az egyetemisták azt mondják, jegyzeteket kell venniük?

Figyelt kérdés
Miért nem jegyzetelnek ők maguknak, vagy egész másról van szó?
2010. szept. 25. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Jegyzetek vásárlása = az adott tárgy tankönyvének megvásárlása. Ez pont olyan, mint amikor dolgozat helyet zárthelyit írnak.
2010. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Az egyetemi tankönyveket hívják jegyzetnek.
2010. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én sem értettem sokáig, hiszen órán is mindenki (vagy jobbára mindenki) ír jegyzetet, és amúgy is oda szoktuk adni egymásnak, nem kell azt megvenni :) De igazából a könyvekre is a jegyzet szót használják. Pl. van nálunk az épületben az a bolt, ahol a könyveket meg lehet venni, arra is az van kiírva, hogy jegyzetbolt.

Mondjuk szerintem elég hülye elnevezés, hiszen a jegyzet kb. egy vázlatos irományt jelent, a könyvek pedig egyáltalán nem ilyenek, de hát mindegy, így hívják.

2010. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
én még nem hallottam ezt a kifejezést:) pedig egyetemista vagyok:P:D
2010. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Á, köszönöm. Most már értem. :)
2010. szept. 25. 22:33
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szerények a szerzőik, akik nem nevezi magukat íróknak, hogy nagy könyveket adjanak ki."

Sőt kötelező olvasmány sem, csak oktatási segédlet.


Amúgy klasszikus jegyzetek civilek számára elérhetetlen kincsek, nem forognak közkézen! - Akárcsak az egyetemi könyvtárak szakirodalmai sem. (Fénymásolóhoz mégsem kell vinni az eredetit.....)


Jelentsen rangot, hogy 100 féle jegyzet sem elég a tudás megszerzéséhez mindegyik plusz értéket képvisel.

2010. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Magasztos tudományt nem is lehet csak elavuló tankönyvekben közzétenni, frissebb naprakészebb jegyzetként is publikálni.


Előadásokon rögzíteni is kevés az elhangzottakat, mert a kiadott jegyzet az ott nem érintett gondolatokat is tartalmazhatja.


Tehát a Jegyzet több......

2010. szept. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22.31, te hova a halálba jársz?? Már nem sértésképpen, de ez most tényleg érdekelne.
2010. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23:54 - Szintén 22.31 miatt fakadtam ki előző felesleges soraimmal.
2010. szept. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jegyzet = tankönyv amit az oktatód írt ahhoz a tárgyhoz.

én se értettem régen, hogy az mi a fát jelenthet. :-))

2010. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!