Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tesiből érettségizett/érettség...

Tesiből érettségizett/érettségiző ember segítségére lenne szükségem!?

Figyelt kérdés

Közép tesiből fogok érettségizni 2 hét múlva.

Minden este járok futni, de csak kocogok, 3 km-t futok kb 20 perc alatt.

Az érettségin a 2000 métert jelöltem be (amit ugye 9 perc alatt kell lefutni), mindig is jól futottam, azt hittem simán menni fog. Ehelyett hatalmasat csalódtam magamban, minden kör után 5 perc(!) pihenőt kellett tartanom mert a lábaim nem bírták és levegőt sem kaptam. (nem dohányzom)

Érettségin ha 10:30 alatt futom le már nem jár érte a 10-ből egyetlen pont sem.

Rövidtávon sosem voltam a legjobb, a 60 méter sem az én műfajom.

Szerintetek módosítsam a lapot (elvileg nem lehetne, de megengedik), vagy pedig járjak el minden nap reggelente is futni?

Azt sem tudom mit tegyek és ideges vagyok, mert mindjárt érettségi, nekem pedig ezen múlik, hogy felvesznek-e!:(



2012. jún. 13. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem érettségiztem tesiből, de elég sokat futok.

A lényeg, h tanulj meg levegőt venni, ez az egész futásnak a kulcsa, a többire rá lehet edzeni. Orron beszívod a levegőt mondjuk 3 számolás alatt, szájon kifújod szintén 3 alatt. Persze a beszívás, kifújás időtartamát te szabályozod úgy, h kényelmes legyen. Egy a lényeg, h ne kapkodd a levegőt, hanem egyenletesen lélegezz.

Először csak egészen lassan kocogj, és ha már jól megy az egyenletes légzés, utána gyorsíthatsz, megtartva a begyakoroltakat. Ha elkezdene szúrni az oldalad, nem kapnál levegőt, akkor ismét lassíts (de ne állj meg!), nyugtasd meg a légzésed, ha minden ok, folytathatod.

Hogy a lábaid nem bírják, azon viszont csakis azzal segíthetsz, h minél többet futsz.

2012. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!