Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy lesz ahol a...

Lehetséges, hogy lesz ahol a 480-500 arányában növekedik a ponthatár? Lehet valahol ennél magasabb?

Figyelt kérdés

Két év múlva fogok felvételizni és nem teljesen értem, hogy hogy van ez most. Leginkább az orvosi karok érdekelnek, de amúgy csak általánosságban kérdezem.

Ha ugyanannyit vesznek fel mint tavaly, akkor arányosan szinte 20-al növekszik a ponthatár?(Az érettségiket nagyjából ugyanolyan átlagúnak tekintem, ha jól tudom amúgy sem szokott lenni nagy változás..)

Vagy most számít valamiben az, hogy a két emeltért jár csak max. plusz pont? Ha az emeltesek csak 10 ponttal rosszabbra írják az emeltet mintha közepet írtak volna, akkor ugyanott vagyunk nem?


Tudom, hogy vannak hasonló kérdések, azokból szedtem össze amit nem teljesen értek..

Ha valaki kicsit részletezné, hogy szerinte mi várható, azt megköszönném.



2012. jún. 13. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ehet tippelgetni.

A ponthatárokat nem vki meghúzza csak úgy, hasraütésszerűen.....

Van egy keretszám. Sorba állítják a jelentkezőket, és a keretszám után húznak egy vonalat. Az utolsó ember pontszáma lesz a ponthatár, így értelemszerűen akinek több van, az bekerült, akinek kevesebb, az nem.

(Mielőtt megkérdezed: ha mondjuk több embernek van ugyanannyi pontja, akkor vagy az összeset felveszik, ha belefér, vagy egyel magasabb lesz a ponthatár, és akkor őket már nem veszik fel).


Ebből egyértelműen kiderül, hogy nem lehet előre kiszámolni a pontokat. Hiába van most 480 helyett 500 pont, ha közben az érettségik meg k.vaszarul sikerülnek, és nem születnek olyan magas pontok.

2012. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a kérdés kifejtéséből kiderült, hogy ezzel tisztában vagyok. Ezért írtam az érettségikről. Megnéztem a statisztikákat és nem nagyon szokott nagy különbség lenni az érettségi átlagokban. Ezért gondolom, hogy a leginkább a jelentkezők és a férőhelyek száma szokott dönteni.. vagy nem?
2012. jún. 13. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
orvosin tuti nem lesz:D ebben az évben szerintem jogon és közgázon sok helyen lesz akár 490 is:D
2012. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg remélem mérnöki karok közül is csak gépészen emelik meg.. a többi maradhat :)
2012. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi rendszerben is konnyen kialakul egy egy ev kozott 10 pont elteres ugyanazon a szakon belul.


a +20 megszerezheto pont nem fog mindenhol +20pontot jelenteni.

Mivel ugyebar a 100 pluszpont ugy erheto el ha:

2 emeltszintu erettsegi

Vagy

1 emelt+nyelvizsga(ez max 90)+fogyatekossag/hatranyos helyzet/ orszagos versenyeredmeny


Hamarosan ha jol remlik orvosira kotelezo lesz a 2emelt(jelenleg egy emelt a kotelezo oda)


Nem kitalalhato meg az idei sem . Ket even belul valtozhatnak akar a keretszamok is (figyelmbe veve a kialakulo orvoshianyt egesz europaban es lassan megjelenik Mo-n is)


Mindenkepp jelolj meg tobb helyet(bar ez termeszetes) nagyabol elmondhato ,hogy 430-440 pont korul iden elerheto lesz az orvosi palya . (de pontosna nem lehet tudni bar 450 fole nem fog menni az alltalanos orvosi, bar azt sem egy helyne kepzik, eltero pontszamokkal stb stb)


Ez most olyan dolog : Gondolj bele, msot 10. ev vegen te meg tudod mondani hany pontod lesz erettsegin 2ev mulva? Kb ennyire meghatarozhato a te kerdesed is sajna:(

2012. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetemek között is rengetek különbség van.

2éve:

ELTE-TTK kémia: 313

PTE-TTK kémia: 211


És nem azért mert PTE szar lenne, szerintem az egyik legjobb egyetem és ugyebár az első is! :P De Pest azért Pest és hát tudjuk...

2012. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!