Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom ide való-e a kérdés,...

Nem tudom ide való-e a kérdés, de MIT vásároljak a jövő évi egyetemkezdésre? Kolis leszek, oda?

Figyelt kérdés
már most jó lenne elkezdeni bevásárolni, vagy ha em is most ,akkor is jó lenne tudni,hogy máégis mikre lesz szükségem :)
2012. jún. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is szeptemberben kezdek. Engem is nagyon érdekelne. Kicsit már utánanéztem, amit megtudtam leírom:

füzetek, írószerek, laptop, nagy bőrönd, sulis ruhák, sportos ruhák, bulis ruhák, tisztálkodó szerek, domestos, telfonserpenyő, vízmelegítő, konzervnyitó, sörnyitó, dugóhúzó, bicska, ha nem adnak, akkor ágynemű. 2féle papucs. Húúú..egyenlőre ennyi jutott eszembe. Remélem tudnak nekünk segíteni :D

2012. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyszerűbb ha egy vasag spirál füzetet vesztek és abba irtok mindent, aztán otthon lefűzögetitek mappába. Ez már nem középsuli, annyi órátok lesz, hogy belefogtok zavarodni a füzetekbe....

Jó még ha vannak szines, öntapadós lapjaitok, meg szövegkiemelőtök, ez sokat segít a tanulásban.

Ha koli, akkor érdemes vinni egy saját kisebb hűtöszekrényt, villanyrezsót és papucsot a zuhanyzóhoz. Nem árt egy térképet is beszerezni arról a városról ahová mész, hogy tudd mi hol van.

2012. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok kolis, de annyit mondhatok, hogy az egyetemhez egy laptop igen hasznos tud lenni, szóval ha nem lenne, akkor el kellene gondolkodni a beszerzésén. (Koliban főleg kelleni fog.)


Ezeken felül az egyes koliknál érdemes megnézni, hogy mik vannak. De előző kb jó listát mondott.

Ágynemű kellhet, illetve tányér, pohár, evőeszköz kelleni fog.

A tisztítószereket általában az egyes szobákban lévő emberek közösen veszik, szóval külön max mosópor és öblítő kellhet. (Bár ez is lehet közös.)

Ezt majd ott megbeszélitek az első héten nem valószínű, hogy kell mosni. (Értsd: Vigyél annyi cuccot, hogy 1 hétig legyen mit felvenni.)

Akkor kb ki fog alakulni, hogy miket kell beszerezni.


Jah és nem árt hosszan elálló zacskós kaját beszerezni, az mindig jól jön.

(Na meg a főzéshez is hasznos lehet ha van cuccod. Serpenyő, lábas...)


Tisztálkodószert szintén "érdemes" vinni.

Hirtelen ennyi hasznos dolog, de az első hétre készülj úgy mint mondjuk egy táborba mintha mennél. Akkor tuti lesz nálad minden szükséges, majd az 1 hét alatt kialakul, hogy miket kell vinned még.

(De a kolikban szoktak mondjuk szerintem segíteni, hogy mit érdemes/kell vinni.)

2012. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

@20:40: Ki mit szokott meg.

Nekem mondjuk működik/működött* a füzetes megoldás, bár TÉNY, hogy a lapokat rendesen lefűzni jobb és kevesebb cuccot kell cipelni.

(*: 3 évet simán kihúztam így én jobban szeretem a füzetet.)


A rezsó/hűtő témában annyit, hogy kolinként eltérő a felszerelés. Van ahol minden szobában van, van ahol szintenként van pár hűtő.

Ezt az adott koliban kell megérdeklődni, hogy mi is áll rendelkezésre.

2012. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne felejtsetek el bepakolni fájdalomcsillapítót, hasfogót, coldrexet, panadolt, gézt, kötszert, stb., szóval egy kisebb túlélőcsomagot. ha rádjön a fosás, nem biztos, hogy a legjobb élmény bejárni a kolit hasfogó után.
2012. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap is volt egy ilyen kérdés, keress vissza, mert nagyon jó válaszok érkeztek! Valami olyasmi volt, hogy az egyetemistáknak mi kell, mire van szüksége... nem emlékszem pontosan.

A nagy bőröndhöz fűznék hozzá egyet s mást. Nálunk a koliban van mosógép, így inkább vittem mosóport és öblítőt, így ha hazajártam csak a legfontosabb cuccaimat vittem, nem szakadtam össze, olyan probléma sem volt télen, hogy megszáradnak e a cuccaim vasárnap estére, mire indulok vissza. A lányok többnyire így csinálták nálunk, a fiúk közül kevesen vetemedtek erre. :)

Egyébként tényleg ajánlom azt a kérdést, már minden le van írva konzervnyitótól kezdve fakanálig.

2012. jún. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt is van: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Hozzáteszem nálunk minden koliban alapfelszereltség volt a hűtő, meg viszonylag tűrhető konyha, így én ilyeneket nem cipelnék, csak ha muszáj!

2012. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2012. jún. 14. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!