Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemesebb kihagyn...

Szerintetek érdemesebb kihagyni egy évet és azalatt nyelvet tanulni külföldön, tapasztalatokat szerezni, világot látni és újra érettségizni (? )

Figyelt kérdés

(ezután csak-csak felvennének államira), kicsit nyugisabb állapotban vagy bevállalni az önköltséges képzést és rögtön főiskolára menni?


köszi a véleményeket, dilemma előtt állok. Meg lehet, hogy ha fizetősre mennék, úgy érezném, nem érdemlem meg, és a felsőfokú nyelvvizsga is jól jönne az életben később is..tapasztalatoknak (mind2 oldalról) is örülnék!



2012. jún. 13. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kimész külföldre az se lesz ingyen és ahhoz is sok pénz kell,akárcsak a költségtérítéses főiskolára,egyetemre.Én úgy döntöttem még tavaly,hogy én elvégzek egy 3éves alapképzést és utána megyek ki nyelvet tanulni,abból a pénzből amit félrerakok a 3év alatt.És ha elvégzem és úgy kimegyek külföldre,utána államvizsgáznék,és addig a nyelvvizsgát is meglehet csinálni,és így csak fél évet "csúszok",,nem pedig egyet.De ezt csak én döntöttem így,nyílván azis jó megoldás,hogy ha most kimész 1évre,mert a nyelvtudás az már egyetem alatt is fontos lehet,főleg ha szeretnél közbe dolgozni is,akkor mindenféleképpen plusz pont.Én egyébként csak azért döntöttem így,mert tudtam,hogy ha több mint 1évet kihagyok,akkor utána nagyon nehezen állok vissza a tanulásra,és így jobbnak találtam ezt a variációt.De én azt mondom,hogyha te közbe tanulnál,vagy könnyen visszaálsz a tanulásra,akkor szerintem kimehetsz nyugodtan.
2012. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

önkénteskedni mennék, kapnék szállást, nyelvtanfolyamot, zsebpénz, az utat kéne nekem kifizetni. Napi 6 órát kéne dolgoznom. Egy ismerősöm volt ezzel a programmal és élvezte.szóval anyagilag mindenképpen megérné:)

Csak igen, lehet úgyis..na szóval nem tudom..

2012. jún. 13. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá keret, és értelmesen el tudod tölteni a kinti időd, akkor érdemes lehet.

Ha takarítani mennél valami szállodába vagy babysittelni, annak viszont nincs sok értelme. Akkor már inkább kezdd el az egyetemet, tanulj sokat és menj ki erasmusszal tanulni egy-két félévre.

2012. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
viszont rohadt sokat kell majd tanulnod ahhoz, hogy a mostani szinteden túlteljesíts. én tapasztalatból beszélek... fősulin fél évet lehúztam mérnök karon, kihagytam 3 félévet, és ezalatt a 3 félév alatt már a KÖZÉPSULIS matek 100%át is elfelejtettem, nemhogy a főiskolás matekot... szal attól függ. ha pl. anglisztika/germanisztiksa stb-stb érdekel, akkor mindenképp menj ki. meg ugye diplomához ígyis-úgyis kell majd nyelvvizsgáznod.
2012. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval! Azért egy év alatt nagyon ki lehet zökkenni a tanulásból, nem is feltétlenül az, hogy mindent elfelejtesz, de vissza kell állnia az agyadnak arra, hogy töménytelen mennyiségű infót fogadjon be, stb egyszóval nem olyan egyszerű az, nagyon szenvednek vele azok az ismerőseim, akik világot akartak látni, vagy akár erasmusszal voltak kint valahol egy évig. Én előbb elvégezném, utána mennék... esetleg mellette nyaranta. Vannak rövidtávú önkéntes programok, amik mondjuk 3 hónapról szólnak. Azalatt is magadra lehet szedni némi nyelvtudást és nem maradsz ki a suliból!
2012. jún. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is célszerűbbnek látom azt, hogy akkor mész ki külföldre, ha már értesz is valamihez. Én legalábbis így szeretném. Most tanulok, és utána meg szétnézni kint egy pár évet. Ez a szakmai tapasztalat szerintem jól jön majd a későbbiekben is, nyelvet is lehet közben tanulni, pénzt is keresel, és a kezdő éveidet is letudod, szakmai gyakorlattal jössz haza... Mondjuk ehhez olyan szakma kell, amivel nagy vaószínűséggel el lehet helyezkedni kint. Aztán lehet hogy nem jön össze...

Üdv

2012. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben kimennék. ha csak egy nyelvvizsga vagy mondjuk egy emelt hiányzik ahhoz, h felvegyenek államira, akkor mindenképp megéri kihagynod ezt az évet és az alatt készülnöd. ha kábé mindenből újra kéne érettségizned, az elég necces.


én most kihagytam egy évet és bár külföldre nem mentem, letettem 2 emeltet (októberben és májusban). az hogy mennyit felejtesz, rajtad múlik.

2012. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!