Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol és hogyan tudnám halasztan...

Kuszko kérdése:

Hol és hogyan tudnám halasztani az érettségit?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 évet halasztani, ugyanis idén kellett volna leérettségiznem, de jelenleg annyi elfoglaltság van még ez mellett is hogy nem tudtam készülni a szóbelimre, semmit, de tényleg semmit se! 19.-én kezdődik a szóbelim, az informatikát már leraktam tavaly előrehozottan, a matekom megvan, és a németet,magyar nyelv és irodalmat, valamint a történelmet szeretném 1 év halasztással megszerezni! Hol kell kérelmeznem a halasztást vagy ez hogy működik???

2012. jún. 14. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen halasztásra nincs mód. De ne parázz. Ha gimi alatt tanultál, akkor röhögve meglesz.

Én úgy mentem be, hogy konkrétan egy délelőttöt tanultam, átnéztem pár irodalom tételt. Persze nem azokból húztam. Mégis simán meglett. Nem kekeckedett senki, a tanárok segítettek.


Hacsak nem kettesekkel bukdácsoltál végig a gimin, akkor három nap alatt átnézed a három tárgyat, és az bőven elég lesz.

2012. jún. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi vizsga halasztására a jogszabály szerint nincs mód. Ha egyszer már beadtad a jelentkezésedet, akkor nincs visszaút (kivéve, ha baleset ér, vagy ha megbuksz év végén még az érettségi előtt, de arról már lekéstél). Februárban lehetett volna halasztani, ha nem jelentkezel.
2012. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet halasztani. Ha nem mész be, akkor megbuktál. Szerintem megéri bemenni, és összehozni valamit. Én 3 napja kezdtem el tanulni, és 4esek kellenek. Az évek folyamán szinte sosem tanultam, így nehéz, mivel vmelyik tételről azt sem tudom, hogy mi. Mégis megtanulok napi 10 tételt, és reménykedek benne, hogy jó tételeket húzok. Ráadásul 4 tárgyból szóbelizek, 100 tétel, nem egyszerű, de hülye voltam, mert későn jutott eszembe, hogy tanulnom kéne. Most így szívok...

Ha nem is jóra, de valamilyenre le tudsz szóbelizni, és legalább nem buksz meg. A forrásokkal, atlasszal sikerülni fog a töri. A szöveggyűjteménnyel az irodalom. Idegen nyelvből tudsz makogni, lesznek hozzá kérdéseid, amiről beszélj. A nyelvtant nézd át,és ennyi. Még van pár napod, annyi idő bőven elég rá,hogy átolvasgasd a tételeket,még ha nem is tudod megtanulni mindet,de legalább lesz fogalmad a dolgokról.

2012. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!