Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak törit hatékonyan?

Hogyan tanuljak törit hatékonyan?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire? Mit akarsz töriből tanulni?
2012. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy darabig egy magolós fajta voltam. Bevált de fárasztó volt.

Aztán elkezdtem az ilyen humán tantárgyakat úgy tanulni mintha egy regény olvastam volna. Tehát nem magoltam, nem erőlködtem, hogy a fejembe maradjon hanem, egyszerűen elolvastam és utána elmeséltem hangosan magamnak, hogy miről szólt. Mintha egy nemrég olvasott könyvet mesélnék valakinek. Hidd el könnyebb lesz csak nem görcsölni. Ezek a tantárgyak majdnem hogy mesék. Meg lehet tanulni.

2012. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan tanulok, mint az előző válaszoló.


Elolvasom a könyvben az egész leckét, majd elmondom, hogy mit olvastam. Ilyenkor nyilván nem mondom el az egészet, csak nagy vonalakban, hogy miről szól a lecke. Utána elolvasom részenként (A Száray-féle töri könyvből tanulunk, ahol nagyobb bekezdésekre van bontva 1-1 lecke) és kijegyzetelem (ez az egyik házi feladat, minden leckét ki kell jegyzetelni). Utána elolvasom, amit kiírtam és elmondom magamtól. Miután feldolgoztam az egész leckét ily módon elolvasom még 2x amit kiírtam a füzetbe, elmondom magamnak és kész. Ezzel le is tudtam a töri tanulást, és hatékony is, mert így könnyen megjegyzem a tananyagot és hosszú távon is emlékszem rá. Ezt csak azért tudom, mert kb. 1 hónapja kisérettségiztünk töriből és amikor dolgoztam ki a tételeket viszonylag sok mindenre emlékeztem.

2012. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2012. jún. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!