Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak önállóan...

Hogyan tanuljak önállóan hatékonyan angolul?

Figyelt kérdés
Kivitelezhető és konkrét ötleteket várok otthoni nyelvtanulásra! Szabadidőm van, de pénzem nincs a nyelvtanárra. A saját tapasztalat alapján írt válaszok a leghasznosabbak.
2011. júl. 29. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Angol nyelvű filmeket és könyveket tudok ajánlani. Én kb. 4 éve minden filmet angolul nézek, és egy rakás angol könyvet olvastam ki (Dan Brown-tól, A.C.Clarke-tól, stb).


Filmeket pedig először angol hanggal, magyar felirattal, végül angol hang és angol felirattal, aztán ha az is megy, akkor felirat nélkül.


Persze ez attól is függ, hogy milyen szinten állsz.

2011. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem rossz stratégia, de én az alapoktól kezdem. Nyilván ragadt már rám némi tudás (net, filmek stb. által) de egy könyv olvasásáhra még közel sem vagyok felkészülve. szvsz. amatőrebb megoldással kell kezdenem
2011. júl. 29. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

ftp://193.224.129.229/Upload/Blackbird/Dohar.Peter.Kis.angol.nyeltvan/Dohar.Peter.Kis.angol.nyeltvan.pdf

[link]

ezeket letudod tölteni, az utolsóhoz hanganyag is van szóval szerintem ez nagyon jó a kezdéshez!

2011. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

thepiratebay-ről az utorrenttel millióhatszázezer filmet le tudsz tölteni felirattal együtt. ajánlom a hard of hearing = hallássérülteknek írt felira használatát használni, sokkal izgibb, hogy a hangutánzó szavakat, mondatszerkezeteket is látod. Amiket láttál már magyarul, azokra vadássz én most épp a schndler listájának fekszek neki, aztán meg a tetű csillagok háborúját is megnézem, hogy az erő velem legyen :) És olvass olvass olvass sok könnyítettet. De egy tanár is ajánlott, ugyanis amit írsz, valakinek lektorálni kell mindenképpen. Nekem is van szabadidőm... de egy idő után egyszerűen megcsömörlöttem a tanulástól a vizsga előtt egy hónappal, és elment a kedvem is egy kicsit. Viszont épp ma fizettem be a ecl-t második körre, és újult erővel kezdek neki.


Áh és ha van olyan ami érdekel, akkor vadássz olyan könyvekre pdf-ben, nálam most épp a kutyaikiképzés az aktuális, szal azt sasolom angolul, s nem mellékesen a kutyaidomítás is valamilyen szinten angoltanítás, ha angol parancsszavakat tanítanak, nemdebár? (nekünk miért nem ezeket a szavakat, utasításokat kezdték???)

2011. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!