Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gépészmérnöki bsc diplomával...

Gépészmérnöki bsc diplomával van lehetőségem jelentkezni Aeronautics and Astronautics nevezetű amerikai mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma és nekünk is van áramlástannal kapcsolatos tárgyunk, a kérdés az, hogy ez elég e a felvételihez, vagy kifejezetten Aeronautics and Astronautics alapszakot kell végezni hozzá?
2012. márc. 2. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Az jo, hogy ez a kepzes neve, de ilyen szak azert van egypar helyen. Pontosan hova akarsz jelentkezni?


Azt nem art eszbetartani, hogy MSc-re (es MA-ra) osztondijat kapni tobb, mint necces, foleg kuntakintekent.

2012. márc. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy nincs eldöntve a pontos hely csak a szakot döntöttem el. Van valami hasonló szak Bristol-ban, van az MIT-n is.Egyelőre ezt a kettőt néztem, az ösztöndíjat tudom, hogy nehéz elnyerni egyelőre csak kiváncsi vagyok hogy van e esély rá.
2012. márc. 3. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy egeszen enyhe, emlitesre alig erdemes szakadek az MIT es Bristol kozott:)

Gondolom valami elkepzelesed, hogy mi a realis, hova jelentkezhetsz. Az MIT vilagszinten top 10, finoman szolva is tobb kell a bejutashoz, mint kituno BSc diploma, es kozel maximalis TOEFL/IELTS pontok.


Bristol remek brit egyetem, top 20, es vilagszinten is benne van a top 60-70-ben, de az MIT szintje Cambridge es Oxford, ezt nem art eszbentartani amikor merlegeled, hova realis bejutni.


Raadasul mast kernek a brit, es mast az amerikai egyetemek, utobbiakhoz GRE is kell.

2012. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen én is érzem, hogy van egy árnyalatnyi különbség.Az MIT valószínű csak álom marad, mert bár jó tanuló vagyok meg évfolyamelső meg ilyesmik, de nem hiszem hogy bekerülnék.Egy Bristol színvonalú amerikai vagy angol egyetemre viszont valószínűleg bekerülhetnék.Csak a kérdés továbbra is az, hogy van e valami olyan elő követelménye ennek a szaknak, amit én a gépészmérnökivel nem teljesítek és egyből elhajtanak, vagy felvételin ellenőrzik a tudásomat és ha megfelelő akkor tanulhatok náluk?!
2012. márc. 4. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Szobeli felveteli nem jellemzo, mesterkepzesre legalabbis nem nagyon. De az brit es amerikai PhD programokra se feltetlezul, igaz ezt egyeteme es foleg programja valogatja. A legegyszerubb, ha irsz 1-2 egyetemnek, mondvan ezt es ezt tanulod, passzol-e ez ezzel es ezzel. Tovabba nyilvan erdemes atbongeszni tajekoztatokban mit irnak.


Az osztondij kemeny dio. Doktorira (legalabbis az allamokban) ha felvesznek, kapsz teljes penzt 4-5 evig, de mesterkepzesnel nem feltetlenul.


Aeronautics and Astronautics-ban, amennyire tudom, azok az egyetemek erosek, amig amugy engineering-ben is; MIT, CalTech, Cambridge, Princeton, Stanford, Cornell. Nyilvan ez a high-end, a csucsok csucsai (na jo, Cornell lejebb, de csak a top 10-hez kepest).


Prima intezmenyek allami egyetemi szinten Michigan, Illinois, Penn State, Colorado, Georgia Tech, Purdue, stb. Amik igy fejbol eszembejutnak ezen a teruleten (amin marhara nem vagyok otthon), listak vannak, erdemes atfutni parat :)

2012. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"megfelelo tudas" - Barhova is mesz allamokban, a nyilvan igencsak eros diploma melle kell GRE, TOEFL, meg amit meg esetleg kernek. A kovetelt pontok nyilvan valtoznak.
2012. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!