Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyakkal érdemes...

Milyen tantárgyakkal érdemes foglalkozni a nyáron pszichológia alapszak előtt?

Figyelt kérdés
Idenén felvételiztem pszichológia alapszakra. Többen ajánlották, hogy már nyáron kezdjek el matematikával (statisztika) és biológiával foglalkozni. Biológiából mire fektessek hangsúlyt? Elég az agy működése, illetve az idegrendszer, vagy más területtel is foglalkozni kell? Esetleg tudtok tankönyvet/könyvet javasolni? Matekból érdemes plusz óráktra járni? Milyen szinten kell beleásni magunkat a statisztika rejtelmeibe? Köszönöm

2012. jún. 20. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Biológia: genetika, anatómia imseretek -lehet egy ilyen alapozó tárgyad-.
2012. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges plusz órákat venned,statisztikát nézd át és az anatómiát meg a neurológiát (agy és idegrendszer részei,működése)


pszichológus hallgató

2012. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehéz az anatómia,neurológia?
2012. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyénfüggő,akinek a gimiben ment a biosz,mondjuk faktos volt és/vagy emeltezett belőle,azoknak könnyebben megy az anatómia,élettan,neurológia.De szerintem minden megtanulható egy 3-4-es szintre,még akkor is,ha nagyon nincs hozzá érzéked.
2012. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány pontod lett, és hova jelentkeztél?
2012. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos az emelt töri nem úgy sikerült, mint szerettem volna, így csak 426 pontom lett. Mindegyik egyetemet megjelöltem államin és önköltségesen is.

2012. jún. 24. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy félév Pécsen a pszichológián tudja valaki?
2012. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:
Ilyenkor illik (sőt, a szabályzat szerint kötelező) új kérdést kiírni, de a válasz: 285 000 Ft.
2012. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem fölösleges ezzel fárasztani magad, inkább élvezd ki a nyarat, pihenj, tanulsz majd eleget szeptembertől... bioszból amúgy a sejtbiosz hagsúlyos, idegrendszeri folyamatok, neurotranszmitterek, ilyesmik, az emeltbioszos anyagnál valamivel nehezebb szinten. a statisztikának meg köze nincs a gimis stathoz, szóval abból nemigazán tudsz mit átnézni, de nem is kell. iknkább pihenj...
2012. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!