Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emlékeztek még, hogy a szóbeli...

Emlékeztek még, hogy a szóbeli érettségin milyen témaköröket húztatok a magyar irodalom és nyelvtan résznél, illetve a történelem, valamint a választott tantárgynál? És ezek hogy sikerültek? Jó tételt húztatok?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, ki mennyire elégedett meg azzal a tétellel amit kihúzott, hogy ment neki, akár az idei, akár a korábbi érettségin.
2012. jún. 20. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Régen volt:)

Irodalomból emlékszem, hogy a Szigeti veszedelemről beszéltem, hogy mi volt a tétel, már nem tudom. Nyelvtanból a rétegnyelvekről. Ezekkel semmi bajom nem volt. Négy évig nagyon sokat tanultunk magyarból, érettségire alig kellett tanulni. A töri más tészta volt. Ott szerencsém volt, mert aznap reggel még elolvastam a tételt, amit kihúztam: Mo. a második világháborúban. négyes lett. Mondjuk töriből nem tanultunk semmit középsuliban, mert nagyon vacak tanárunk volt.

2012. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Irodalom: Édes Anna

Nyelvtan: A társalgási stílus jellemzői

Töri: Társadalom változásai a XIII. században

Biosz: fotoszintézis, ökológiai piramis, klímazozonális társulások, etológia


Én elégedett voltam, jól ment :)

2012. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyar eredeti: Az ember tragédiája, Nyelvtörténeti korszakok -80%

Magyar javító: Az irodalom filmen, A nyilvános beszéd (ezt ma tudom meg, de inkább hagyjuk...)

Töri eredeti: Céhek, manufaktúrák, gyárak -73%

Töri javító: Magyarország gazdasági helyzete a két világháború között -93%

Angol: Enviromental protection -63%

Német: Freizeit und Hobbys -70%

Mozgókép- és média emelt: Alfred Hitchcock életműve (mozgókép részből) és A társadalmi nyilvánosság (média részből) -55%.

2012. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően meg voltam elégedve a tételekkel eddig minden szóbelim javított az írásbelin.
2012. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Irodalom: Ady szerelmi költészete

Nyelvtan: ezt pontosan nem tudom, akkor sem tudtam mikor megláttam, mert vhogy ezt a tételt nem tanultam meg, de így is hibátlan lett a szzsóbelim :D azt hiszem vmi olyasmi volt, hogy a tagmondatok kapcsolata egymással ,hogy ez visszaható e, vagy ok-okozati összefüggés, ilyesmi.

Töri: Szent István államalapító tevékenysége

Biológia (emelt szint): sejtmag DNS kromoszóma jellemzése, plusz egy szöveg a gyapjaslepkének a nem tudom miéről :D


Az irodalom teljesen jó volt, ettől jobb tételt nem is húzhattam volna, Ady a kedvencem. A nyelvtannál kaptam egy enyhe agyvérzést, de mindig is jó magyaros voltam, úgyhogy meg tudtam oldani. A törtinél igazából a tanár volt szemét. Direkt megíratta előre a tételeket velünk, ki is javította, hogy mi kell még bele vagy épp mi nem, szó szerint visszamondtam az egészet, erre feltett olyan kérdéseket, amelyek nem hogy nem voltak a tételben, de nem is hallottam olyanról. Jó, így is 5-ös lett a törim, de csak mert nem húzta le az írásbelim, pedig javítani akartam vele. Nem sikerült.

Biosznál úgy voltam, hogy bármit csak sejtbioszt ne. Persze épp kikaptam :D de nem sikerült rosszul egyébként. Sőt.

2012. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nah, 83 lett a magyar javítóm, kicsit borúsabban láttam, mint kellett volna.
2012. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Még 2007-ben érettségiztem.

Irodalomból akkor Ady-t választottam írásbelin és szóbelin is őt húztam, a szerelmi költészetét! Jól ment!

Nyelvtanból a kedvenc tételemet sikerült, a magyar nyelvújítást ill. korszakait.

Töriből a Párizs környéki békéket.

Biosz emelten genetika témakörből az anyai öröklődést, ill. a zárvatermők kettős megtermékenyítése volt a B) rész. A genetikánál kicsit összezavarodtam,de az 50-ből 4

2012. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Most jövök rá, hogy én irodalomból nem is Ady szerelmi költészetét húztam, hanem a háborús verseit :D csak azért keveredtem itt össze, mert tesóm még annak idején húzta a szerelmi költészetet, illetőleg én nem a saját, hanem egy másik tanárnál érettségiztem (a saját tanárom családi okok miatt nem tudott érettségiztetni) és ő megjegyezte, hogy a saját diákjainak a szerelmi költészetét kellett megtanulniuk.
2012. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

magyar: Örkény és a groteszk, Nyelvújítás

töri: II.VH

2012. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap 12:02


A társalgási stílus nekünk is lesz.

Nehéz, rizsázós. Van pár tételünk, ami két mondat lenne, de két oldalnyit kell rizsázni, persze értelmesen. Húúúhhh....



Előrehozott infó: 13-as tétel, nem emlékszem pontosan, de valami honlapokról kellett beszélnem, meg valami keresőkről. Egy éve még 100%, idén nem tudom, miről beszéltem.. na mindegy.

Amúgy azt a tételt közepesen tudtam (jó fej volt a tanár + az egész infó ment, ezért 100%-os egy közepesen tudott tétel is :D)


Idén is húzhatnék magyarból, töriből "közepeset", azzal már meg lennék elégedve.

2012. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!