Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A SOTE ÁOK tényleg megöli a...

A SOTE ÁOK tényleg megöli a diákéveket? Van lehetőség bulizásra? Vagy pedi egész héten tanul az ember, maximum csak hétvégén van ideje másra. Úgy tudom, hogy például az ELTE jogi karan tobb szabad ido van. Tobb lehetoseg van bulizasra?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, még nem tudom, hogy orvosira vagy jogra menjek... Fel ōtt orvosként mennyi ideje van az embernek magara, vagy a csaladjara(ha van neki)? Lehetseges Magyarorszagon jol keresni orvoskent? Mondjuk, mint Zacher Gábor?A tanulassal nincs problemam. Gyorsan tanulok.

Elōre is kōszōnōm a segítségeteket.



2012. jún. 23. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Hát szerintem sok értelme egyiknek se lenne, ha a bulizás érdekel. Orvos se azért lesz valaki, hogy sokat keressen.
2012. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

A keleti teruleteken teljesen standard a halapenz , igy persze lehetseges sokat keresni. (de az allam altal fizetett osszegbol nem igazan keres sokat egy foorovos sem)


Sok munkahoz kepest az allam keveset fizet.


Vannak nagyon jo eletszinvonalon elo orvosok, de alltalanossagban elmondhato, hogy ok mind 45-50+ evesek. Szoval az szinte kizart,hogy mire elvegzed a ntanulmanyokat oledbe hullik majd a penz.

2012. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen van diákélet, rengeteg buli van, ha tanulnod kell aznap nem kell elmenni, de valahogy azok is el tudják végezni akik minden bulin ott vannak. Jogon azért van több ideje az embereknek, mert könnyebb, nincs például anatómia ZH, ahol nem rizsázni kell hanem az izomdarab rendes latin nevét kell leírni hibátlanul. Családod is lehet, csak sok probléma lesz mivel sokat kell dolgozni, ezért van az hogy sok orvos házastársa is orvos, úgy könnyebb a kommunikáció. Ráadásul megbecsült és szép szakma (ha nem a pénz motivál).
2012. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 reptoid ***** válasza:
18%

"Hát szerintem sok értelme egyiknek se lenne, ha a bulizás érdekel. Orvos se azért lesz valaki, hogy sokat keressen."


Ezzel azért vitatkoznék :D

Negyedéves orvosis vagyok és szerintem a 2 kezemen meg tudom számolni a kihagyott bulikat. Másrészről pedig nem kifejezetten érdekelnek betegek, konkrétan azért jöttem orvosira, hogy jó sokat keressek majd. Téged meg ne foglalkoztasson az orvosod motivációja, csak örülj, hogy sikerült a szívkatéterezésed.

2012. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne a pénz motiváljon, mert mint orvos az emberek egészsége legyen az első szempont, utána jöhetnek csak az anyagiak. Ha a pénz az első, akkor azzal az emberek egészségének árthatsz. Ha majd rendesen dolgozol úgyis kapsz rendes fizetést amivel már meg lehet élni.

Én nem akarom hogy olyan doki műtsön akinek a pénz jár a szeme előtt és nem az én beleim.

2012. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 reptoid ***** válasza:
60%

Ha a pénz az első, akkor azzal az emberek egészségének árthatsz.



Ezt fejtsd már ki bővebben, kérlek. Bár épp később cáfoltad meg önmagad, csak visszafelé nem tudtad vezetni a dolgot. Azért, hogy sokat keressek, jól kell dolgozom. Ha jól dolgozom, jól lesz a beteg. Nem látom, hol a probléma.

2012. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azaz nem azért dolgozol jól, hogy jó legyen a betegnek, hanem hogy neked legyen jó, és ez azért elég nagy különbség mind morális mind társadalmi szempontból.
2012. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 reptoid ***** válasza:
57%

Igen, de ezt már az első kommentemben is elmondtam, felesleges elmondanod neked is 25x :D


Az morális gondokról nem akarok vitázni, mert ezt másképp látjuk szerintem, feleslegesen értetlenkedni pedig nem akarok. Egyébként pedig ha esetleg ne adj isten odakerülsz az asztalra, akkor rohadtul nem azon fog kattogni az agyad, hogy most az orvosnak mi jár a fejében, hanem csak annyi, hogy épen, egészségesen jöjj ki onnan. Ha pedig gyógyulva jössz ki, akkor alig győzködsz majd hálálkodni az orvosodnak, de közben ő csak egy darab húsnak tekint, te vagy a munkadarabja.

Attól, hogy nincsenek magasztos elvei az orvosnak, még végezheti becsülettel, kedvesen, alaposan a dolgát. Ezekre meg is tanítják az egyetemen. Egyébként pedig ha minden egyes betegéért krokodilkönnyeket hullajtana, akkor hamarosan ő kerül egy másik doki foteljébe.

Ez a nagy lila köd csak a felvételizők jórészének fejében van meg, később - az ő és a betegek szerencséjére is - azért megváltozik a hivatáshoz való hozzáállás.

2012. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

11:16-nak szanom:

A kerdezo Magyarorszagon szeretne jo sokat keresni orvoskent.


Az orvos eleg tag fogalom:) mas lehetosegei vannak egy haziorvosnak,mint egy szulesorvosnak vagy sebesznek.


Konretabban te mit szeretnel elvegezni? Elkepzeleseid szerint Magyarorszagon hany eves korodra erned el a Magyar atlagkereset 2-3szorosat?(teljes munkaidoben dolgozokra gondolok)

Vagy elkepzelesed szerint a magyar atlagkereset hanyszorosat keresi meg egy orvos?

(csak az allam alltal nyujtott ber a foorvos eseten sem eri el egy allami korhazban a magyar atlagkereset 2szereset sem)

2012. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Engem nem a penz vonz ebben az egeszben hanem az izgalom, es az h gondolkodni kell. Persze a penz is fontos, hiszen abbol elunk. Nem egy hatrany. Nem azert mennek orvosira, mert az baromi,Jol hangzik hanem azert mert az erdekel a legjobban. De ugy gondolom, hogy az ember egyszer egyetemista eleteben, es ez valahol egy '' eletstilus''. Nem csak a tanulasrol szabad szolnia szerintem. Engem meg nagyon sokan reniszgetnen azzal, h ott csak tanulni fogok. Ezert kerdeztem, mert ha csak tanulni kell masra nincs ido, akkor sajnos en nem vagyok eleg elhivatott.

Milyen orvos szeretnek lenni?

Van egy elkepzelesem, ami elegge gyerekes, de hat talan sikerulhet. Einsteint is bolondnak tartottak gyerekes kerdesei miatt, megis gondolataival, megreferomalta a fizikat.( ha esetleg valaki felre ertene, nem szeretnem Einstein-hez hasonlitani magam). 6 ev orvosi utan szeretnek rezidens kepzesre menni Londonba vagy az USA- ba es neurologiara specializalodni. Miutan megvan a saakvizsga szeretnek meg tapasztalat szerzekent kint dolgozni. Majd pedig visszajonni, Magyarorsagra es a Dr. Househoz hasonlo, diagnosztikai szakosztalyt letrehozni, valahol. Elegge almodozos elkepzeles.

Jogon pedig azert gondolkoztam, mert vonzzanak az erdekes ugyek.

Koszonom az eddiggi segitsegeket.

2012. jún. 23. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!