Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik le egy szóbeli...

Hogy zajlik le egy szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, mi a menete a magyar és a töri szóbeli érettségiknek? Hány percet kell beszélnem a tételekről? Milyen feladatok lehetnek még?

2012. jún. 23. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Odamentem, mondta tanár, hogy húzzak egy borítékot, felnyitottam, Ady háborús versei meg még egy nyelvtan tétel, de arra már nem emlékszem. Kérdezte mit húztam, adott egy lapot, egy szöveggyűjteményt és kb 30 percen át dolgozhattam rajta. Kb 10 percen át beszéltem Adyról, a tanár szorgalmasan bólogatott, nem kérdezett semmit, mondta, hogy nagyon szép meg vagyok dicsérve, akkor most a nyelvtant. Azt is gyors elmondtam, arra igazából csak pár perc jutott, de a lényeget ki tudtam emelni, látta a tanár, hogy tudom és megdicsért. 100 %-os lett a szóbelim.

Töriből kérdezte a tanár ,hogy akarok e egyet szusszanni, vagy húzzunk e inkább most tételt, de kicsit előbb megpihentem, utána visszamentem. Kihúztam, megnézte mit kaptam, kezembe nyomta a forrásokat, meg egy papírt és szintén volt majdnem fél órám felkészülni. Ő már kérdezgetett, nem azért, mert nem tudtam a tételt, hanem mert még fiatal tanár és azt hiszi, hogy érettségin jó, ha szívatják a népet :D a töri szóbelim nem lett túl jó, de így is 5-ös lett maga az érettségim. Kb ennyi. Nem egy nagy dolog. Csak előtte izgultam szörnyen, de mikor ott voltam és szépen mondogattam, akkor csak én, Ady és a tanár létezett senki és semmi más. A többi tanár le se kakilt, az elnök meg azt sem tudta miről beszélek, mert német szakos volt.

2012. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és grat az érettségidhez! A törin mennyit kell pofazni?
2012. jún. 23. 14:53
 3/7 Sidel ***** válasza:
10-15 percet. Nekem pechem volt és a választójogot húztam, amit órán nem vettünk, mert nem jutottunk el odáig és a konzultációról meg pont akkor hiányoztam. A forrásokat vázlatosan elmondtam, egyet-kettőt kérdezett és már vége is volt.
2012. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bemész húzol egy borítékok, kapsz 30 perc felkészülési időt. Meg segédanyagokat. Törinél atlasz meg forrás-ezek általában sokat segítenek. Irodalomnál pedig szöveggyűjtemény.

Kb. 10 percet kell beszélned. Majd a végén vagy tesznek fel kérdéseket vagy nem.

Sok sikert.

2012. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az utolsónak megjegyezném, hogy irodalmon lehet használni az Irodlomtörténeti atlaszt is! :D

2012. jún. 24. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Figyuuu, nálunk nem volt bent. De, ha ennyire megjegyzed nekem, ergo jobban tudod, akkor ne kérj illetve ne várj el segítséget. Most jó, hogy nem fogom részletezni, hogy a bal/jobb kezeddel megfogod a tolladat fekete vagy kék mindegy és szépen betűket formálsz.....
2012. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, tényleg jobban tudom, hogy mit lehet használni szóbeli érettségin. A kérdés viszont az volt, hogy mi a menete a magyar és a töri szóbeli érettségiknek! Nem tudtam, hogy pontosan hány percet kell beszélnem majd az érettségin. Ezt sikeresen meg is válaszoltad, köszönet érte!

A megjegyzést csakis jó szándékkal tettem, mivel gondoltam nem tudsz róla, hogy irodalom szóbelin atlaszt is lehet használni! Nem te tehetsz róla, én sem hallottam róla még, hogy bárhol is használták volna (de lehet, hogy tévedek). Szerencsére a mi magyar tanárunk rendesen áttanulmányozta a szabályzatot és egy kis nyomozás árán kiderítette az atlasz használatának lehetőségét. (Nagy köszönet neki!)

2012. jún. 25. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!