Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A családom ki van borulva a...

A családom ki van borulva a szakmától, amit választani szeretnék. Tegyem, amit ők szeretnének?

Figyelt kérdés

Főleg apukám az, aki nagyon szeretné, hogy vendéglátós legyek, azt mondta, azt pénzügyileg is támogatná, és hogy segítene az elhelyezkedésben, akár a későbbiekben saját vállalkozást is indítanánk együtt.


Ezzel az a baj, hogy ez a szakirány nem igazán érdekel, csak egy kicsit talán, mert tudom, hogy tehetséges lennék benne, viszont nem érezném jól magam vendéglátósként, nem tudom, hogy miért, egyszerűen úgy érzem, hogy ez nem nekem való, nem ez az álmom és nem szeretnék ezzel foglalkozni sem örökké, sem évekig, semeddig. Viszont ez egy biztos lehetőség lenne, hiszen ebben támogatnának.


Ami érdekelne, az a képzés nagyon messze van, Szegeden, emiatt minden családtag ideges, hogy életveszélyben leszek. Pontosan nem is tudom, mi az életveszély abban hogy pár órát vonatozni kell, viszont látom, hogy őszintén idegesek és aggódnak, haragudnak is rám, amiért ilyen messzire akarok menni képzésre, és a szakmával sincsenek kibékülve, amit választottam, ez a képzés sokkal drágább, szüleim nem akarják majd fizetni szerintem, magamnak kellene fizetni majd. Szóval szerintük maga a szakma is veszélyes, állatokkal foglalkoznék, viszont érzem, hogy ez az, amit örökké tudnék csinálni, csak sajnos senki nem támogat benne, mindenki csak a rossz érzést kelti bennem. Én érzem magam önzőnek, amiért olyan szakmát választanék, ami tetszik és, amit akkor is szívesen csinálnék, ha csak minimálbéren lennék vele.


Szerintetek melyik lehetőséget válasszam? Nem akarom, hogy helyettem döntsön itt bárki, csak elkélne pár jó tanács, mert eléggé össze vagyok zavarodva jelenleg.


2012. jún. 24. 12:53
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
40%
Mégis milyen választ vársz itt idegenektől, ha azt sem vagy képes megírni, hogy melyik ez a szakma, amit választottál?
2012. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
18%

Te bolond vagy!

A Vendéglátózás tök nagy buli, az összes disco, balaton sound, hegyalja fesztivál, budapest park stb mind erről szól!


Hallgass apádra, és gazdag leszel!

2012. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
85%
A gazdagság nem minden, tanuld ki, valahogy fizesd ki ha össze tudod szedni rá és dolgozz benne. ha nem jön össze akkor tanulsz mást, sok lehetőség van, én 3 szakmát is bejártam mire ott vagyok ahol és gyönyörűen eléldegélek anélkül, hogy tudnám előre mennyit fizetek a kasszánál.
2012. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a szüleimnek sok olyan álma van/volt velem kapcsolatban, amit soha nem fogok tudni teljesíteni, mint például unokák. Így azért vagyok teljesen kétségbe esve, mert ez az utolsó olyan dolog, amivel boldoggá tehetném őket. Hogy teljesítem apám vendéglátós álmát, azt az álmot, hogy "családi vállalkozásunk" lesz.
2012. jún. 24. 13:04
 5/52 anonim ***** válasza:
90%

Második, amiről te beszélsz, az a rendezvényszervezés... És abból sem lehet megélni, van országosan vagy 50 feszt, ami kaszál, de ezen kívül még van többezer évente...


De a vendéglátás sem jobb, hacsak az embernek nincs valami nagyon durván jó ötlete, akkor neki se álljon.

Ötcsillagos szállodát meg nyilván nem lehet a nulláról felhúzni.


Kérdező: mi lenne a szakma, mait szeretnél?

2012. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
90%
Először azt döntsd el, biztos talajon álló jövőt akarsz sok munkával vagy bizonytalant, minimálbérrel és szintén sok munkával. Ha erre a kérdésre tudod a választ, akkor már döntöttél is.
2012. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
80%

Hiába gazdag valaki, ha gyűlöli, amit csinál, akkor gyűlölni fogja az egész életét.


Kérdező! Engem tudod mi borít ki? Hogy elolvastam a baromi hosszú kiírásodat, de NEM VOLTÁL KÉPES ELÁRULNI, HOGY MI LENNE A VÁLASZTOTT SZAKMÁD.


Miért tetted ezt velem???

2012. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%

Kedves előző, soha nem dolgoztál még vendéglátósként, ugye?


Kérdező, szerintem ne hagyd, hogy a családod bűntudat-ébresztéssel kényszerítsen arra, amivel nem akarsz foglalkozni. Soha nem élveznéd, hiába lennél benne akármilyen sikeres családi támogatással.

Tulajdonképpen mi az a szakma, amit elleneznek?

2012. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
Kérdésem a 12:58-nak szólt, csak közben sokan írtatok :)
2012. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem irod le azt a szakmát amit választottál?
2012. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!