Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olasz apuka magyar anya, a...

Huszti Zsuzsanna kérdése:

Olasz apuka magyar anya, a baba olaszországban fog születni, hogyan lehet magyar állampolgár is? és mennyi idő elintézni? Magyar országon szeretnének összeházasodni de az olaszok elég lassan intéznek bármilyen papírt.

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Olaszban mikor a kicsi megszületik, és már járkáltok vele, elmentek, (előtte felhívhatjátok ) a Magyar Nagykövetséget ott, és megmondják mi érnek (anyakönyvik a szülők részéről, a gyereké biztos kell) az ügyintézéshez és kész. Hogy mennyi idő azt nem tudom, de minél csinálod annál később lesz meg az biztos.

Ne sopánkodj az idő múlásán, hanem intézkedj hamarabb meglesz, úgysem tudod siettetni a hivatalokat.

2012. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs a kozeletekben magyar nagykovettseg? Angliaban elek, itt is lassu az ugyintezes, tobb honap, mire meglett a gyereknek az utlevele (magyar szulok). Szemelyesen kellett Londonba utaznunk, hogy alairjuk kozjegyzo elott a papirokat -persze a kozjegyzonek nem szoltak, nem volt ott mas, csak ket harom emberke az uvegablak mogott. Nem tudom, hogy ott az anya vagy az apa nemzetiseget kapja, de itt azt hiszem egyik ismerosomeknek magyar lett a lanyuk magyar anyaval es kurdisztani apaval Angliaban szuletve.

Szamits 2-6 honapot, mire elintezik.

Nekunk telefonon kellett felhivni a nagykovettseget, 2-3 honappal kesobbre kaptunk idopontot, es meg 2-3 honap volt, mire meglettek a papirok.

Szerintem ez mindenutt kabe igy megy:(

2012. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja es mellesleg egy jo tanacs: Mi egy eves koraban vittuk haza Mo-ra eloszor latogatoba. Megbetegedett, elvittem orvoshoz, es alig akartak megvizsgalni, mert nincs tb-je. Mivel tobb honapot toltottem otthon vele, ugy gondoltam, elintezem a tb-t. Hat hatalmasat tevedtem. Meg volt az utlevele es a hivatalositott magyar anyakonyvi kivonata, de tb-t nem tudtam intezni neki, mert ott kellett volna lennie szemelyesen apukanak, aki elobb hazament, mint mi.

Eloszor nyilvantartasba kellett volna venni, amihez szemelyes jelenlet kellett volna egy alairas erejeig. Ha ez meg lett volna, utana meg 2-3 honap atfutasi idovel elkezdtek volna a tb-t intezni, ki tudja mennyi ido alatt lett volna meg. Orulok, hogy nem lett semmi betegsege utana, nagy bajban lettunk volna, mert azt hallottuk az orvostol, aki megvizsgalta vegul, hogy be kell adatni neki a kotelezo oltasokat, mert ha nem, le is csukhatnak...ez nem tudom mennyire igaz, de orulok, hogy nem nyomott fel a ven troger.

Lanyom magyarorszagon nem letezik. De azert van anyakonyvi kivonata meg utlevele:D

Megkerdeztem egyebkent az ugyintezot a polgarmesteri hivatalban, hogy szerinte hogy lett a lanynak bejegyezve az utlevelebe meg az anyakonyvi kivonataba az, hogy apja ez es ez....erre nem tudott mit mondani.

Szoval a magyar ugyintezes is kiraly.

Ezt csak azert irtam le, hogy tudd, mire szamits ha nyaralni mesz magyarba.

2012. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy ott az anya vagy az apa nemzetiseget kapja"


Ez nem is számít, magyar állampolgár gyereke automatikusan magyar állampolgár, amint az állam tudomást szerez róla. Nem kell választani, mint a vezetéknévnél vagy vallásnál...

2012. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd az allampolgarsagot az utlevellel. A magyar allampolgarsagot nem kell kervenyezni, szuletes jogan magyar allampolgar a magyar allampolgar gyermeke. Ha az anyuka a magyar, akkor meg az apasagi velelem se jatszik kozbe.


Ahhoz hogy a magyar utlevelet megcsinaltassatok a picinek, a szuletest a kovetsegen keresztul Magyarorszagon anyakonyvezni kell, valoszinuleg a hazassagot is, de egyidejuleg be lehet adni aaz utlevelkerelmet. Kb ket honap az atfutasi ido mindennel egyutt.

Ha Magyarorszagon hazasodtok, akkor a hazassagot nem kell kulon Mo-n anyakonyvezni, mivel magyar lesz a hazassagi anyakonyvi kivonat alapbol.


Javaslom hogy a magyarorszagi hazassagkotes helye szerint illetekes anyakonyvi hivatalban erdeklodjetek milyen papirt kernek a kulfoldi hazasulando feltol (szuletesi anyakonyvi kivonat hiteles forditassal, notlensegi igazolas a konzulatustol, utlevelmasolat, illetekbelyeg a kerelem miatt ilyesmi, de megmondjak pontosan). A szuletesi anyakonyvi kivonat 100% hogy kell, es az OFFIval le kell fordittatni. Az olasz kovetsegen erdeklodjetek h a notlensegi igazolast mi modon keszitik el, mert az meg a magyarorszagi olasz kovetseg feladata lesz.

2013. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!