Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/főiskolások! Ti...

Egyetemisták/főiskolások! Ti mennyi pénzt kaptok havonta a szüleitektől? Mennyi kiadásotok van? (Főleg akik nem otthon laknak. )

Figyelt kérdés

Mennyivel támogatják a szüleitek a más városban folytatott egyetemi tanulmányaitokat? Kell mellette dolgoznotok, vagy elég a pénz, amit adnak? Albérletben laktok, vagy koliban? Átlagosan mennyi pénz megy el az egyetemi életre (szállás, rezsi, kaja, utazás, fénymásolás, könyvek, stb) egy hónapban?


Köszi!


2012. jún. 26. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 ezret kapok itthonról. Mellette még van szociális ösztöndíjam, kb. 20000Ft az is. Szerényen élek, de elég a pénz mindenre, és jövőre ha minden jól megy, taulmányi ösztöndíjat is kapok, abból tudok félretenni is. Kajára kb. 15-20 ezret költök, de hazajövök anyáékhoz olyan 2-3 hetente, akkor jó sok kaját viszek magammal, azt a koliban lefagyasztom és elég kb. egy hétig, csak a többi napra kell ennivalót vennem. Bérletet kell venni tömegközlekedéshez (budapesti tanulóbérlet, nem emlékszem, pontosan mennyi, de 4000 körül van), meg havi 1-2 alkalommal vonatjegyet (oda-vissza 4000Ft egy alkalommal). Könyvekre és jegyzetekre szinte semmit se költök, kölcsönkérem valakitől és beszkennelem. A leckét be lehet adni elektronikusan is, úgyhogy nyomtatni se nagyon kell.

Talán dolgoznék, ha lenne mit, de az óráimról nem hiányozhatok, mert számon kérik, diákmunkán meg általában heti 3-4 napon kell vállalni műszakot, nem találtam olyat, amit tudtam volna iskola mellett végezni. Nem tudom, hogyan csinálják azok, akik nappalisok és mellette dolgoznak.

Ja, ebben az évben egy nagyon lepukkant koliban laktam havi 10 ezer forintért, de még egy évet nem bírnék ki abban a putriban, úgyhogy a jövő tanévtől összeköltözünk a barátommal, neki van saját lakása, úgyhogy albérleti díj nem lesz.

ha ezt összeszámolom,

2012. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, véletlenül elküldtem.


Szóval, ha ezt összeszámolom, kb. ott tartok, hogy vége a 40000Ft-omnak, szóval tényleg szűkösen elég ennyi pénz. De mint mondtam, jövőre elvileg lesz ösztöndíjam, tudok venni majd magamnak ruhákat, stb. és félretenni is tudok majd.

2012. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én havi 40-et kaptam, ebből elment havi 20 a kolira. Erre jött még a tanulmányi ösztöndíj (átlag 14e), de ez változó. Igazából sosem spóroltam, mindig megvettem amire szükségem volt, és nagyon jól kijöttem ennyiből.
2012. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hetente kapok 5000 Ft-ot, tehát egy hónapban az 20.000 Ft. Ezen kívűl, ők fizetik az albérletemet, az 27.500 Ft és a havi bérletemet (6000 Ft) Nem kapok ösztöndíjat (talán következő félévben igen), meg semmi szoc. támogatás semmi. Heti 5000 simán elég, meg tudok élni ebből, kaja kijön ennyiből. Így összeszámolva kb. 50.000-et költenek rám havonta. Szóval egyéb dolgokat pl. buli, szórakozás, könyvek (mondjuk azt a jegyzettámból veszem, mert egy félévben jár nekünk 7500 ft) azt magamnak fizetem. Dologzni nem szoktam, nem férne bele ebbe a szakba, de nyáron mindenképp dolgozok, de igazából sak unalom elűzése végett.
2012. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én 50.000-et kapok havonta, sajnos az albérlet miatt kell ennyi, kolit nem kapok 2 éve, nagyon kevés a férőhely és a szociális helyzet dönt, tanulmány bele sem számít. Mi pedig átlagos család vagyunk, ez már nem elég a kolihoz.


Szóval az albérletre rögtön elmegy 27-30.000 havonta, pedig hárman osztozunk egy kis lakáson. Marad 20 ezer a kajára (de otthonról is mindig viszek főtt kaját, szinte csak "hideg" ételre, italra költök), BKV bérletre (majdnem 4000 ft), fénymásolnunk rengeteget kell, az is legalább havi 1000-2000, plusz a hazautazás, ami 2500 oda, 2500 vissza, szóval egy hétvége elvisz 5000-et. Emiatt persze nem járok haza minden hétvégén, de igyekszem minél többször, mert édesapám nagyon beteg, és sajnos úgy néz ki, már nem sok ideig járhatok haza hozzá. :(

Ettől el is fogy a pénzem, az ösztöndíjból marad valamennyi, ha pl. néha ruhát akarok venni, vagy el akarok menni a barátokkal moziba, vagy a párommal kajálni valamit vaalhol. Az ösztöndíjam is nagyon változó, általában stabil (4.3 körüli) a tanulmányi átlagom, mégis volt már, hogy 6000-et kaptam, meg olyan is, hogy 15 ezret...


Igazából azért kérdeztem, mert az a havi 50 ezer nekem soknak tűnik, mikor elkezdtem az egyetemet még mondtam is anyának, hogy minek adnak ennyit egy hónapra. Aztán most már látom, hogy milyen kevés is tud lenni az az 50 ezer, kb pont arra elég, hogy azokra a dolgokra költsek ami tényleg szükséges.

Persze nem panaszkodom, én legalább kijövök belőle, van csoporttársam akinek ott kellett hagynia a pesti egyetemet, és egy közelebbibe járni, mert nem tudták fizetni...


Nyáron dolgozni fogok 2 és fél hónapot, holnap kezdek, ezt a pénzt félre szeretném rakni, mert ki tudja, mikor lesz rá szükség, ha anyuék már nem tudják fizetni a havi 50-et nekem. Év közben sajnos én sem tudok dolgozni, hogy reggel 7-től, hogy este 9-ig vannak kötelező óráim, össze-vissza szétszórva a nap során... :/


22/L

2012. jún. 26. 12:17
 6/10 reptoid ***** válasza:
64%
Havi 140-150 körül. Ebből 50 az albérlet, 15 a rezsi, 40 a kaja, 20-as benzinre, ruhák, kozmetikai cikkek 25 körül. Ezen felül kapok ösztöndíjat, abból szoktam szórakozni. Dolgozni nincs időm.
2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12:00-s vagyok: Nekem is többre jönne ki, hogyha a nem kapnánk ingyen bérletet, amivel mindent használhatunk, meg jegyzettámot (mondjuk nem igazán kell azt sem elkölteni, mert csak néhány könyv van, amit kötelező megvenni, a többit könyvtárból veszem ki). Meg én közel is lakom, mert SZTE-re járok, és Kecskeméten lakom, szóval 1 óra utazás. Kolit én sem kapnék soha, mert mi is átlagos család vagyunk, közel is lakoom, szóval nem sok esély lenne bekerülni. Az albérlet előző félévben több volt, 45000-50000 körül, de most félév elején költöztem el egy sokkal jobba, panel lakás, 3-an lakunk lányok, de mindenkinek külön szoba, teljesen felszerelt és ebbe a 27500-ban a rezsi is benne van, szóval sokkal jobban megérte, mint a másik.
2012. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

20ezret kapok havonta, ebből kell fedezni a 9ezres koli díjat, és a 4ezres BKV bérletet + ha haza megyek a jegyet, szóval az egész pénzem elmegy ezekre, minimális marad kajára.

Otthonról viszek egész hétre kaját, + néha veszek, a szórakozás, ha megyek azt magamnak kell állni, más kiegészítő jövedelmem nincs.

2012. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ha minden héten hazamegyek, az heti 4000 ft, kb heti 6000 amit elköltök ahol tanulok+otthon, tehát 1 hét bőven megvan egy 10es, erre még jön 30000 albérlet havonta, tehát kb 70000 ft simán megvan 1 hónap. Ösztöndíjam az ebből kb 15e havonta. Úgyhogy 50-55ben minimum én is benne vagyok a szüleimnek, de szerencsésnek mondhatom magam mert olyan helyzetben vannak hogy ki tudják fizetni, illetve úgy látják hogy érdemes ebbe ölni a pénzt mert szorgalmas is vagyok szóval teszem a dolgom, illetve valószínű (remélem) kamatostul megtérül majd ha sikerül lediplomáznom :)
2012. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem havi 15öt küldött anyu. meg volt 25 árvajáradék (félárva vagyok) + 15 szoctám, néha 10-15 ösztöndíj is. koleszokba ilyen-olyan bizniszekből is összejött 5-10 ezer. ráadásul minden hétvégén hazajártam és akkor felpakoltam kajából. szinte alig volt kiadásom a koleszdíjon meg a szórakozáson kívül. bőven kijöttem belőle, még félretenni is tudtam.
2012. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!