Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lakó egyetemisták...

Otthon lakó egyetemisták és/vagy szüleik, tőletek kérdeznék! Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, de maga az alapszituáció: itthon lakom a szüleimmel, mivel az egyetem tőlünk olyan 30-40 percre van, így nincs értelme elköltöznöm. Munkám nincs jelenleg, de már érdeklődöm itt-ott, hogy akadna-e valami részidős munka. Nincs sok órám hetente, szemináriumokon mindig ott vagyok, az előadásokat nem látogatom mind, mivel a tanár kb azt darálja le, ami a könyvben van, így inkább majd elolvasom a könyvet és úgy készülök a vizsgákra. Mivel a vizsgaidőszak december közepén-végén kezdődik, én személy szerint (ismerve magamat) nem látom értelmét, hogy már most neki üljek az anyagnak, a zárthelyikre készülgetek, de abból is már csak 1 lesz, az is két hét múlva, ami eddig volt, azoknál mind 90% fölé teljesítettem, szóval nem lehet rám mondani, hogy egyáltalán nem tanulok.

Mindezekből kifolyólag elég sokat vagyok itthon illetve esténként (nem minden este, mondjuk hetente 3-4-szer) összejárok a barátaimmal sörözni vagy csak összeülni beszélgetni vagy párommal találkozni (ill. vele néhány naponta délutánként is) :) és heti max 1szer bulizunk, de nem mondanám, hogy heti rendszerességggel.

Mindezeket beleértve azonban az idő nagyobbik részében mégis inkább itthon vagyok és már volt probléma abból, hogy semmit nem csinálok itthon. Ebben annyi igazság van, hogy nem takarítok itthon túl gyakran, de ha szólnak, megcsinálom, amire kérnek (értsd előszba, konyha, fürdő kitakarítása, időnként főzőcskézek, bár még elég kezdő vagyok, bevásárlás, szemetet kivinni stb stb). A szobámat kb. 4-5 hetente kitakarítom (ha egyszer nem áll benne a kosz és a por, nem érzem szükségét hetente átporszívózni meg letörölgetni a dolgokat), kb. rend is van általában. Természetesen ha vendég jön, teljesen kitakarítok és amit lehet, elpakolok, de nincs disznóól magam körül máskor sem. Egyetlen és tényleg egyetlen dolog, amit gyűlölök, az a vasalás, akármi más munkát elvégzek itthon, csak ezt nem, remélem ez megbocsátható bűn. :)


Szóval maga a kérdés vagyis inkább kérdések áradata :D. Ti, otthon lakó egyetemisták/főiskolások, mit kell otthon megcsinálnotok és mennyi szabadidőtök van? Mennyi időt töltötök otthon és mivel ütitek el? Vagy csak nekem sikerült olyan fősulit választani, ahol még (egyelőre) nem kell vért izzadnom így első év elején, hogy jól felkészüljek? (na majd ha jön a vizsgaidőszak

Ti szülők mit vártok vagy mit várnátok el a gyereketektől?

Illetve ha már én ilyen helyzetben vagyok (nem tudok mit tenni, így jött ki a dolog), szerintetek mit tudnék még itthon tenni, hogy ne érezzék úgy, hogy szinte semmit sem csinálok?

Ami nekem eszembe jutott: elkezdeném a gazdasági angolt tanulni (mondjuk nem tudom miből kéne, nyelvet nem tudtam felvenni a félévben sajnos :S) vagy a második nyelv szókincsét frissíteni (abból még sajnos nincs nyelvvizsgám és különtanárhoz se járok egy ideje, pedig lehet kéne, sőt biztos). Jogsit még nem akarok kezdeni, sportolni időnként szoktam, szóval ezek kilőve, ahogy pl. a tánc- vagy nyelvtanfolyamok is.


Várom a válaszokat. :)


2009. okt. 17. 23:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Dolgozz és költözz el 1 albérletbe. Felnőtt ember csak így lehet belőled.
2009. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Hidd el, egyre inkább én is érzem ennek a szükségességét, hogy önállósodjak, de amíg van lehetőségem itthon lakni, nem költenék feleslegesen albérletre! Dolgozni mennék, nézegettem már diákmelós oldalakat is, ismerősöket is kérdezgettem, de egyelőre nincs munka! De ezen a témán már rajta vagyok, más tippekre volna szükségem!
2009. okt. 17. 23:46
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha napi 8-10 órát melózol és otthon laksz senki nem fog vassalásra kényszeriteni. Legyen saját bevételed és mielöbb költöz el. Szerintem téleg ez a legjobb megoldás.
2009. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Én nem egészen lakok itthon, csak hazajárok, de még akkor sem nézik el, hogy semmit sem csinálok, nemhogy, ha otthon laknék. Egyébként nem is értem, hogy miért kell kivárni, hogy mondják mit csinálj. Egy egyetemista korú ember már csak észreveszi mit kell csinálni. Ha hétvégén hazajövök, minimum, hogy kitakarítom a fürdőt, kertészkedek, berakok mosást, mosogatok, porszívózok és ezt magamtól veszem észre, és nem nagy takarításkor, hanem alapból meg lehet csinálni. Mikor nyáron szinte végig itthon voltam, akkor is csináltam ezt mind, mert mindig van mit csinálni, nem vártam meg, amíg rám parancsolnak.

Egy szülőnek baromi idegesítő mikor ledolgozza a napját és arra jön haza, hogy szalad a ház, a felnőtt gyereke meg otthon trónol, néhány órára bemegy az egyetemre, meg a haverjaival találkozik és nem veszi észre, hogy el kéne mosogatni, fel kéne mosni, ki kellene vinni a szemetet, le kellene cseréli az abroszt, meg kellene öntözni a virágokat, meg kellene locsolni a kertet/el kellene lapátolni a havat, le kellene takarítani a tűzhelyet vagy akármi.


Egy kisgyereknél elég, ha megírja a leckéjét, meg elpakolja a játékait, de azért egy felnőtt gyerektől ez már kicsit kevés.

2009. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

2.: Igen, a munkakeresésen már rajta vagyok, de érted, amíg itthon is lakhatok, minek dobjak ki havi több tízezret albira?


3.: Teljesen jogos. A rászólást ne úgy értsd, hogy rendszeresen mondogatni kell, ha látom, hogy pl. koszos a fürdő meg a csap, vagy a konyhában a tűzhely, az asztal azt megcsinálom enélkül is, de van, mikor szólnak. Igen tény, hogy tehetnék többet magamtól is, hisz tényleg lassan felnövök (bár még nem érzem magam felnőttnek ésés tudom, hogy nem is vagyok az), de ezen változtatni fogok, megígérem Neked (is meg magamnak is)!


Akkor ezeken kívül mi az, amit tenni lehetne még?

2009. okt. 18. 00:30
 6/28 anonim ***** válasza:
Oké hogy az albérlet drága én is otthon lakom de sosem tanakodtam azzon milyen házi munkát kéne végezni vagy hogy néha saját pénzből vegyek otthonra wc papirt.
2009. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Jó oké, a takarítós témán lendüljünk már túl, felfogtam! Szégyellem magam, igyekszem változni, de az ilyen jellegű hozzászólásból az első 3 tökéletesen elég volt. Beláttam figyelmetlen és lusta vagyok, de inkább akkor segítsetek ki hasznos tanáccsal, mint prédikációval!
2009. okt. 18. 00:40
 8/28 anonim ***** válasza:
00:35-ös vagyok nem akkartalak megbántani de ilyen helyzetben te mégis milyen tanácsott adnál. Nem értem mit akkarsz hallani szerintem nincs túl sok lehetőség az életben pláne 1 ilyern helyzetben.
2009. okt. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

00:35-ös

Semmi gond. Azért tettem fel itt a kérdést, hogy hátha van valaki hasonló helyzetben és tudna valami okosat mondani. Nem tudom milyen lehetőségeim lehetnének még, ezért kérdeztem tőletek. :)


Nem tudom, az a ti szemetekben mennyire számít elfogadhatónak, hogy pl. (tényleg csak 1-1 példa, de képzelhettek a helyére bármit) látnátok, hogy egyik nap fel van porszívózva az előszoba, másik nap tiszta a fürdő? (mert azért nem lesz semelyik helységben sem bazi nagy kosz 1 nap alatt, hogy állandóan sikálgatni kéne). Ez elfogadható? Mert nekem evvel még mindig az a problémám, hogy ezt időben nem sok megcsinálni és megintcsak marad a szabad program (olvasás, filmnézés,gépezés,alvás). Valóban ennyiből állna? Nézzétek el légyszi, hogy ilyen buta dolgokat kérdezek, de kezdem azt érezni, hogy nem nagyon lettem rászoktatva kisebb koromban a házimunkára és ezért nem is jut eszembe, hogy mennyi mindent kéne csinálni :S

2009. okt. 18. 01:05
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha rajta vagy a munkakeresésen az jó!Remélem találsz is.Az albérlet pedig nem lenne felesleges pénzkidobás!!! Költözz először össze másokkal,így oszlik a rezsi és az albi pénz is. Tudod miért lenne ez jó? Rengeteg dolgot megtanulnál.Először is a toleranciát.Másokkal,pláne veled egykorúakkal és szintén diákokkal lakni teljesen más.Egyrészt baromi jó,mert mindig van kihez szólni és ha jóban vagytok,akkor nincs egyetlen unalmas este sem,mert együtt lehet programot csinálni vagy akár tanulni is.Ezen kívül itt aztán tuti nem kellene hallgatnod a szüleidtől a noszogatást,hogy csináld ezt meg azt.De nem is lesz semmi kész,ha nem csinálod meg.Se tiszta ruha,se meleg kaja,se tiszta tányér stb.Full önállóság érzés,mivel a hütő is csak akkor lesz tele,ha vettél bele cuccot.A pénzt ráadásul be kell osztani,mert ha elfogy,akkor nincs olyan,hogy majd anyuék elintézik.Nem szól bele senki az életedbe,hogy minek ülsz már megint a tévé elé,miért mész el bulizni,már megint kiket hoztál fel a lakásba stb.De nem is segít senki,ha épp fáradt vagy és nincs kedved boltba menni vagy takarítani.Erről szól az élet és ezt otthon ülve,egy biztos háttérrel nem lehet megtapasztalni.Ezért nem felesleges pénzkidobás az albi,sőt,a felnötté válásod ára!!!
2009. okt. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!