Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett, hazajárósként...

Egyetem mellett, hazajárósként lesz energiám tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy felvesznek az első helyen megjelölt szakra (könnyűipari mérnök), hazajárós leszek, ami azt jelenti, hogy napi majdnem 4 órát fogok utazni.

Van itt olyan, aki erre a szakra jár és meg tudná mondani, hogy átlagosan hány órát van bent a suliban, mennyire megterhelő, lesz-e energiám még suli után tanulni, vagy egyáltalán hogy fog alakulni egy napom?


2012. jún. 27. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj koleszba, 4 óra elég sok, az utazás fárasztó. Az is előfordulhat, hogy este van órád, akkor már haza sem tudsz menni.

Ha koleszba nem akarsz, keress albérletet, nagy a választék.

2012. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy koleszt nem fogok kapni valószínűleg, mert felsőbb évesekkel beszéltem erről, azt mondták, hogy sok olyan diák van, aki azért kért passzív félévet, mert nem kapott koleszt, pedig messze laknak, pl Debrecenben...

Albérletre meg sajna nincs pénz:S Bérleteim összesen 6500-ba kerülnének, az albi, ha csak egy szoba is, biztosan többször ennyibe, + a BKV bérletet ugyan úgy meg kell venni:S

2012. jún. 27. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én pl ha egy vizsga után hazajövök, ami 2 órás út, általában olyan vagyok utána mint egy zombi... tanulni olyankor már nincs erőm, egy nap kell h észhez térjek :/
2012. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 10 km-re lakok az egyetemtől. Maga a buszozás 20 perc, de mire felérek a megállóba az egyetemről az fél óra, mire megy egy busz, az jobb esetben még fél óra, mire hazasétálok az még negyed óra. Kis kerekítéssel durván 1,5-2 órám elmegy az utazásra és szerencsém van, mert reggel nem kell buszoznom, elvisznek. Így is olyan vagyok estére mint a mosott sz*r, ha rossz napom volt és még ráadásul szakadó esőben kell elindulni haza, akkor halál ideges is leszek, hogy utálom az egészet, szóval kétségkívül kényelmesebb itthon lakni, de rengeteg időt és energiát elvesz az utazás. Mire én hazaérek, addigra egy kolis már megtanulta az anyag háromnegyedét, vagy megcsinált egy évközit. Nem olyan jó ez, pláne nem akkor ha csak a menetidő a 2 órás.

Könnyűiparin nemtudom egyébként mivan, elméletet lehet tanulni buszon/vonaton is, de bizton állíthatom sosem lesz hozzá hangulatod! :D Egy rajzot pl. viszont esélyed sincs megrajzolni útközben...

2012. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Volánbusszal 1 óra a népligetig, onnan kb. 3/4 óra az egyetem, ha jól néztem a menetrendeket... Hazafelé a Népligetnél biztosan kell várnom a buszra valamennyit, mert legjobb esetben is fél óránként indulnak.

Középiskolába is busszal jártam Bp-re, de az sokkal közelebb volt, a Corvin mozitól nem messze, legrosszabb esetben is 20 perc alatt ott voltam a Népligettől és 2-3-nál tovább nem voltam a suliban.

2012. jún. 27. 16:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ez már nem középiskola. Olyanokkal is számolnod kell, hogy mivan ha este későn végzek, esetleg elkésed az utolsó buszodat. Próbáld meg, aztán majd lesz valami, de én bejárósként azt mondom, hogy meg lehet oldani, de rengeteg energiát elvesz az utazás!
2012. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó buszom este 11 előtt indul, előtte legrosszabb esetben óránként... Biztos nem lesz egyszerű, de egyelőre nincs sok választási lehetőségem.
2012. jún. 27. 16:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni mondom, én is ezt csinálom két éve. Viszont baromira kényelmetlen, folyamatos fáradtság, kevés szabadidő és életkedv. Nem tudsz maradni a csoporttársakkal bulizni általában, stb stb. Nem annyira jó helyzet, de a szükség nagyúr.

A legeslegrosszabb, amikor van 3-4 vagy több órás szüneted. Hazamenni nem tudsz... én ilyenkor nagyjából unalmamban fellógatom majdnem magam! :) Érdemes ilyen napokra tanulnivalót, évköziket vinni magaddal, hogy hasznosan töltsd el azt az időt, így talán az esti tanulást megúszod! Én ilyenekkel szoktam trükközni, de szépen szólva agyf*szt kapok, amikor reggel 8-kor közli valaki, hogy a tanárnak valami dolga van, nem fog bejönni. A kolisok boldogok, hogy mehetnek vissza aludni én meg ütni tudnék, mert így 10-11-ig csak tekergetem a hajam, ahelyett hogy maradtam volna itthon pihenni én is!

2012. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Uhh, hát ez tényleg elég sz*r így... ilyen sokszor lehet lyukasóra? meg a tanár nem szól, hogy elmarad az óra??
2012. jún. 27. 16:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindig szólnak előre. Normálisabbja küld este egy üzenetet, hogy elmarad, köcsögebbje bejön reggel, hogy neki dolga akadt, nem ér rá órát tartani, jobban be sem jönnek csak üzennek egy titkárnővel.

Lyukasóra mindenképpen lesz, az elkerülhetetlen. Csak nem mindegy, hogy órarend szerint, amire készülni tudsz, hogy majd lefoglalod magad, avagy váratlanul és akkor tényleg órákig ülsz és malmozol jobb esetben van netkávéző, könyvtár ahova legalább netezni betudsz ülni!

2012. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!