Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Molekuláris bionika 'előfeltét...

Molekuláris bionika 'előfeltételei'?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a jövőben molekuláris bionika szakra jelentkeznék, és érdekelne, hogy mit kellene tanulgatnom, átnéznem az előttem álló időben, illetve hogy milyen szintűek a felzárkóztató kurzusok.

(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ott milyen arányban lesz a tananyag, hanem milyen szintű tudás kell biológiából, fizikából stb., hogy 'túléljem' az első 1-2 félévet.)

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2012. jún. 27. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hello! Én orvosis vagyok,szval nem közvetlen infó..Egyok haverom jár bionikára,Õ a fizikát emlegeti elég gyakran :D
2012. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is matek... emelt szinten... aztán esetleg még infó és fizika. Kevésbé kémia, biológia. De ez attól is függ, hogy a Pázmányra vagy Szegedre mész.

Persze ez olyan, hogy egyikből sem kell ilyen meg olyan tudással rendelkezni, van általában felzákóztatás is, csak hát nyilván minél többet tudsz, annál jobb.

2012. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :)

Hát ennek örülök, kémiát már régen tanultam..:)


Miért, ennyire különbözik az oktatás a két egyetemen? (egyébként Szegedre megyek)

2012. júl. 6. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont Szegeden kap nagyobb hangsúlyt a kémia, biológia, míg a Pázmányon (én meg ide megyek :D) inkább az informatika a hangsúlyosabb. Ez lehet talán azért, mert a Pázmányon ezen a karon két szak van, a bionika és mellette a mérnökinfó. Sok közös órájuk van, ahol a bionikások és mérnökinfósok is részt vesznek. Plussz nagyobb a lehetőséged arra, hogy az órarendet infós irányban állíts össze. Hiszen ezek az órák már eleve adva vannak a másik szak miatt.
2012. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. és 4. vagyok


Szóval elkezdődött a bionika...

Ha még érdekel dolog, tudok mesélni a szakról, egyetemről, vagy küldhetek órarendet, ilyesmik...

:D:D

2012. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de én is bejutottam bionikára (Szegedre), úgyhogy már tárgytalan :)

Sok sikert hozzá ;)

2012. okt. 20. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Pázmányról tudok nyilatkozni, nálunk szerintem az emelt szintű matek bár nem kötelező, de előnyös, mert az első két félévben sok a matek. A programozás kurzusok az abszolút nulláról indulnak, aki még nem programozott életében, az is hamar belejön, bár nyilván előnyös, ha láttál már C++ kódot korábban is. Én amit ajánlanék annak, aki ide készül, és van egy kis szabad ideje, hogy a kémiát és a fizikát (annak is inkább az elektromosságtannal foglalkozó részét) nézegesse, mert ha esetleg középsuli utolsó évében már nem tanulják ezeket vagy nem ebből faktos az ember, akkor erősen megkophat a tudás, és az egyetemi anyag a középiskolaira épül.
2012. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!