Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki hozzáértő tudna erre...

Valaki hozzáértő tudna erre valami hasznos tanácsot adni? (egyetem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Személy szerint eddig minden áron orvosi egyetemre akartam menni.Mindig is úgy gondoltam,hogy az orvosoknak mindenkinél legalább egy fokkal nehezebb.Mindenki mondta,hogy a tanulásból állok majd ki,semmi időm nem lesz magamra-egyébként ez mennyire igaz?-de annyira nem érdekelt.


Csakhogy a hazai helyzet plusz kis finomságai azóta már más felé orientáltak,kezdve a méltatlan fizetéstől a tandíjig-ami ugye főleg akkor üt be,ha az előbbire megoldásként külföldre mennék.

Ezért úgy gondoltam,hogy inkább biomérnökire,vagy molekuláris bionikára mennék(BME,Pázmány),mondván,hogy legalább határterület.És úgy is vagyok vele,hogy ez egy hasonló bár mégis könnyebb pálya,ami több lehetőséggel kínálkozik(kevesebb tanulással viszonylag könnyebben eltöltött évek,jobb elhelyezkedési lehetőségek,jobb kezdőfizetés,kisebb tandíj).


Bárki,aki aktuálisan,közvetlenül vagy közvetetten benne van a témában,tud valami hasznosat mondani?Jól gondolom,amiket írok?Ezek a nem túl hétköznapi szakok,hogy bionika és társai milyen lábakon állnak oktatást és a további karriert illetően?

A kérdésem bármilyen részletével kapcsolatos információt szívesen fogadok,aki tud érdemlegeset hozzátenni,attól kérem,hogy segítsen,mert iszonyatosan nagy dilemmában vagyok.


Köszönöm előre is.



2012. jún. 18. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Helo. Én biomérnökös vagyok. Orvosit nemtudom milyen ,de mivel ez is mérnöki nem láblógatós a szak. Elég keményen kell tanulni, az alapozó tárgyak nagy része mérnöki karokhoz híven, matek ,fizika,kémia, vannak persze bioszos tárgyak is, de jóval kevesebb arányban mint amire énis számítottam volna. Kezdetben Háttérbe kerül a biosz,első félévben van Sejtalatti biosz+labor, Ökológia, második félévben Zoológia Botanika ,majd ezután javarészt sejtbiosz jön. Nemtudom orvosi milyen nehéz, de a biomérnökinél nehezebb aligha lehet. Sokat kell tanulni, sok óra van. Friss ág a biomérnöki , de elvileg egyrejobban fejlődik és ellehet vele helyezkedni. itt még sajnos nem tartok és nemtudok erről infót adni.

Nehéz mint minden :D de ellehet végezni.

2012. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! az első válaszoló nem BME-re jár szerintem, mivel nálunk nincsenek ilyen tárgyak. Biosz nagyon kevés, sejtbiológia, mikrobiológia, genetika...

Szóval ha téged az emberi szervezet vonz, akkor nem javasolnám. (Mondjuk van egy egészségvédelmi szakirányunk, ahol az orvosin tartják a tárgyakat, de ezzel sokkal kevesebb helyen tudsz elhelyezkedni, nem eléggé széleskörű, a többi szakiránnyal úgy tudom jobb az elhelyezkedés, azt többre nézik...de ezek csak végzettek elmondásai alapján született infok, nekem még van egy évem.)

Kémiát eléggé részletesen kell tudni, minden ágát nyilván, a képzésünk nagyjából ugyanaz, mint a vegyészmérnököké, szóval ha ebben gondolkozol akár azt is választhatod, mivel itt sincs igazán biológia...:)

A mérnöki tárgyakkal sokkal inkább meggyűlik az emberek baja, szóval ha azokhoz nincs túl nagy tehetséged, akkor eléggé szenvedni fogsz, ha pl nem érdekelnek a különböző technológiák,stb...

egyébként szerintem jó szak, én elégedett vagyok vele, de köze sincs az orvosihoz.

Gyógyszerészen nem gondolkoztál esetleg?

2012. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azon nem,mert inkább a biológia vonz,nem mondom hogy a kémia nem,de a biosznál kevésbé.A gyógyszerészeti nagyo száraz lett volna.Már be vannak jelölve a szakok,már csak azon filózom,hogy hogyan véglegesítsem a sorrendet.

Engem még a Pázmányon a molekuláris bionika érdekelt,erről örülnék,ha tudnának beszélni.

Még átolvasom egyszer ezekről a felvételi tájolómat.

Ezen kívül még a leendő és a jelenlegi orvostanhallgatók személyes véleménye érdekelne a mai helyzetről,hogy ők hogy látják.Hogy miben értenek velem egyet és miben gondolkoznak másképp.

2012. jún. 19. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel a kémia, semmiképp nem menj biomérnökire, mert ott kémia van. Bionikán pedig ha jól hallottam, akkor sok matek, info. Jár oda két ismerősöm, de eddig a leg bioszosabb tárgy, amit hallottam tőlük, az a biokémia volt. Keress rá a Pázmány honlapján a tantervre, és nézd meg, hogy mik vannak. Ezt megcsinálhatod a biomérnökkel is, pl BME-n, vagy ahova menni szeretnél.
2012. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a BME re járok remélem elnézed nekem Ó nagy király :D.
2012. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
amugy szopatnak rendesen , jó szar:D első voltam
2012. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hogy baj hogy máshová jársz, hanem azért, mert a kérdező a bme-t jelöli, azt írta, és neki szólt ez, hogy tudja, ez nem arra vonatkozik, mivel minden suliban kicsit más a képzés.

Bocsi ha félreérthető volt.

2012. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!