Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földtudományra kell az emelt...

Földtudományra kell az emelt szintű földrajz érettségi vagy elég a közép is?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 10:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
imádom az olyan embereket, akik a mekivel jönnek. nekem is a földtudományi minden álmom, és le sem szarom, hogy ha utána a mekiben fogok gürizni - amit egyébként kétlek. igaz, kevés az ilyen állás, de különböző adatbázisokban szoktam találni, még itthon is. hát még külföldön...a mai fiatalaok meg már marhára nem úgy néznek az országhatárra, mint a régiek.
2012. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11%

Mesélj már, utolsó hozzászóló, hogy mik azok a híres-neves adatbázisok, mert nagyon érdekelne!


De én nagyon örülök annak, hogy Te az álmaidnak élsz! Csak így tovább! Olyan is kell, mint Te, aki erősíti a KSH adatbázist! :)

2012. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
08:51, neked külön köszönöm!:) 10:53, mégis mire véljem a válaszod? Nem kérdeztem senkit sem a szakról alkotott véleményéről, sem az általa elképzelt elhelyezkedési lehetőségekről. (Mellesleg egy pl (jó) csillagászra nem hinném, hogy egy külföldi kutatóintézet ne tartana igényt. Hasonszőrű rémhírek keringenek a jogász, fizikus, sőt alkalmanként mérnöki szakokról is. Tessék mondani, láttunk közülük tömeges munkanélküliséget? Az évente diplomázó jogászok többségét fel tudja szívni a magyar igazságszolgáltatás. Ezt nem én mondtam, hanem a több évtizedes pályafutású tanárom, akinek rengeteg tanítványa folytatja ilyen területen az életét. Több hozzászólást nem várok tőled, köszönöm.)
2012. júl. 3. 18:44
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

13:22 te tán irigy vagy, mert magadrahúztál valami szart, amit igazából nem is akarsz csinálni? ha egyáltalán magadrahúztál valamit. egyébként utána szivesen állnék mekibe, ha előtte kielégítettem az elmémet olyan dologgal amiért rajongok, amit csodálok, aminél nincs fontosabb dolog a Földön :)))


földtudósokra mindig is szükség lesz, gondolj csak a katasztrófavédelemre, kutatásra, tudományra, felfedezésekre, fogyó fosszilis energiahordozókra. itthon a maradék bányáknál, benzinkutaknál, kutatásoknál alkalmaznak földtudományisokat, szakiránytól függően - meteorológusokat, geológusokat, geofizikusokat. még paksra is kerestek valamiért geológusokat nemrég, de építkezésekhez is kellenek a földtudósok.


egyébként egy privát munkaerőkölcsönző adatbázisa. szóval ja, az expresszen lehet nem láttál :)

2012. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13%

... megy a szar, látom :-) De azért (szerencsére) ez egy olyan oldal, ahol nem tiltja senki, hogy ne válaszolhassunk bugyuta kérdésekre bugyuta embereknek :) (akinek nem inge..)


19:10 - remélem kielégíted vágyaidat (máshol is, mert ez a mániás depresszió nem jó dolog).


Részletekbe pedig nem szándékozom bele menni, sok marhaságot írtál, amibe egyébként bele lehetne kötni, de most semmi kedvem sincs hozzá :)


Egyébként annak örülök hogy vannak még emberek, akik az álmaiknak élnek! Ilyen is kell! Csak így tovább (elvakultan, "pozitívan")! Lehet Te leszel az első geológus, aki majd Nekem tankolja tele a kocsit! :-) Tele kérem, borravaló meg nem jár ;) A kalauznak sem fizetünk többet, mert lekezeli a jegyet ;)

2012. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%

igen, ki.:) nekem vannak vágyaim legalább - veled ellentétben. sajnos ez a vitastílus amit te folytatsz gagyi, átlátható, igazából semmi nincs a háttérben, csak írtál valamit, gyakorolj még kicsit, kérlek, van pár gyengeséged még ezen a téren. örömmel tölteném a kocsidba a benzint!


még azzal sajnos elkeserítenélek, hogy van már két szakmám, és 22 évesen kezdem az egyetemet :( tudod, megélhetés már kb. megvan, most jöhet az élvezkedés :) te meg maradj egy senki aki majd 80 évesen vágyakozik, hogy mit szúrt el az életében. de menetközben azért nyugtatgasd magad.

2012. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

22:18


Tudod, azzal, hogy magyarázkodni próbálsz, és azt bizonygatni, hogy neked teljesen biztos alapokon nyugszik a jövőd (...2 szakma, diploma elkezdése stb.;stb.), csak magad alatt ásol. Magadat próbálod nyugtatgatni, bizonygatni, hogy jó úton haladsz valamerre, .... valószínűleg valami hiánya miatt. (Vállveregetést vársz vajon?) Ezt nem tudhatom, de nem is akarok itt magasabb röptű vitákba folyni - felesleges is lenne.


Mint engem olvastál, magamról nem írtam semmit, így nem is tudhatod ki vagyok, mivel foglalkozom. Látod, ez a különbség köztünk. Inkább támadsz, majd magadat kontrázod, véded, hogy milyen helyzetben vagy, bizonygatod az igazad.


Ez is felesleges.


Azzal, hogy a stílusomat becsmérled, még inkább arra adsz okot, hogy Téged sajnáljanak. Bizonyítani akarsz, - nem tudom, magadnak? Szüleidnek? Párodnak (vagy nincs?)? Akik ezt a fórumot olvassák?


Mivel a jövőmet is felvetetted, így gondolom kétségeid vannak ezt illetően is. Persze, vágj bele, "élvezd", hogy Téged idézzelek (ezt akartad hallani, igaz? :)) Látod, mindenki ezt mondja!


Igaz, eddig csak egy szimpla majomnak néztelek, de ezzel a stílusoddal (mást minősítesz,... ismersz egyáltalán? Nem. Tudod ki vagyok? Nem. Tudod hol leszek 80 évesen? Nem - bár, én sem tudom, ezt senki nem tudja :)) sajnos leminősítetted magad. Hiába írod az ellenkezőjét, sőt most akár azonnal válaszolhatsz is :


- Te vagy a majom! Szánalmas vagy! Vannak álmaim, neked nem! Gyakorolj, mert hozzám még pici vagy!


Szerintem ez egyértelműen a "kétkedő utolsó szárnycsapásai", avagy, támadj, mert védekezni "balgaság".


De azért főiskolán ne nagyon vidd tovább ezt a stílust, mert nem nagyon leszel népszerű.


Én azért kívánok sok sikert (bár tudom, mindezek ellenére a kedvesség eddig Tőled nem volt mérhető. Nem várok újabb választ, sőt,... remélem ezzel be is fejeződött pár soros eszmecserénk története). Nagyon remélem :) Szép s jó éjszakát! :)

2012. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

1. nem magyarázkodtam, csak reagáltam, hogy felfogd, hogy nem egy ostoba 17 évessel beszélsz, aki csak "elvakultan", és "pozitívan" látja a dolgokat. mindenesetre az is igaz, hogy pesszimista sem vagyok.

2. fogalmam sincs, hogy ki vagy, de miután kiröhögöd azt, aki esetleg azután megy, amit gyerekkora óta akar, ezzel pont azt mutatod, hogy te a megalkuvó kategóriába tartozol, és inkább a biztos pénz hajt, mint a tudás(a gyerekedet is erre neveled majd?)- ha nem, akkor elnézést kérek :) akkor gondolom azon kevesek közé tartozol, akinél a kettő együtt játszik.

3. az ennyire provokatív stílust szerintem mindenki becsmérli.

4. köszi ;)

5. többire már reagáltam.


abban mindenképpen kiegyezhetünk, hogy emberileg egy 0 vagy.


neked is jóéjt:***

2012. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Héhéhé! Legyetek már észnél! Senki nem ismeri a másikat. Legyen már akkora tolerancia, hogy egy ponton túl nem piszkálódunk csak azért is. Valóban érdemes azt az időt, amit az élettől kaptunk, így dühvel a másik irányában eltölteni?
2012. júl. 4. 11:02
 20/23 anonim ***** válasza:

Hűha... Előre is bocsánatot kérek a kérdezőtől, de muszáj hozzászólnom, mert egyes emberek itt nagyon, de nagyon el vannak tévedve.


Először is, én nem tudom itt milyen adatbázisokról van szó, de azért senki ne gondolja, hogy valaki annyira ostoba, hogy földtudománnyal kapcsolatos állásokat az expresszen keres. Évente ilyen geodéta stb állásokból jó ha 15-20-at találsz, viszont a többszöröse kerül ki a felsőoktatási intézményekből. Tehát jó esélyed van, hogy nem tudsz vele a szakmában elhelyezkedni, főleg, hogy a legtöbb ajánlatnál a több éves szakmai tapasztalat előfeltétel.


Ez a "majd akkor elhelyezkedem külföldön" duma megnyugtató, de közel sem olyan egyszerű, ahogy gondoljátok. Először is ugye nem árt egy nyelv alapos ismerete, és ez nem egy középfokú C. Plusz a szakmai nyelvet is vágnod kell elég keményen, mert valószínűleg nem húsipari segédmunkásnak akarsz menni diplomával. Megnézném én milyen szinten lesztek idegennyelvből a fősuli elvégzésekor...


Másrészt, külföldön nem a pályakezdő, friss diplomás magyar kistudósokat keresik, hanem a jól képzett, több éves szakmai tapasztalattal rendelkező szakembereket. Mondjuk egy jó géplakatosnak nyelvtudással mindig van esélye. De diplomás van ott is bőven elég, nem kelletek még ti is. Persze, ha nem orvos és hasonlók vagy.


Az, hogy az álmaidnak élsz, és nem a pénznek oké. Majd eljön az az idő is, ne félj! Csináltál két szakmát, tuti megélhetés. Kiváló. A földtudománnyal lehet foglalkozni, nem kell ahhoz feltétlenül egyetem. De ha annyira ez az álmod, akkor miért nem egyből földtudományra mentél, minek csináltál két szakmát előtte? Ez érthetetlen, és teljesen illogikus.


Kérdező, bocsi még egyszer! A kérdésedre pedig: Inkább csinálj emeltet, azzal több esélyed van. Földrajzból nem nehéz...

2012. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!